Hokej

Kanadský gólman se dočkal velkého ocenění, ve finále porazil i Cháru

Kanadský gólman se dočkal velkého ocenění, ve finále porazil i Cháru
Brankář Carey Price Zdroj: profimedia.cz

Velké pocty se dočkal brankář Carey Price. Kanadský gólman totiž obdržel Bill Masterton Trophy za oddanost a věrnost hokeji. Ve finální trojici porazil Price i slovenského obránce Zdena Cháru.

34letý Kanaďan patří k velkým postavám NHL. Nyní se brankář dočkal zasloužené pocty v podobě každoročně udílené ceny. Bill Masterton Trophy je ocenění, které se uděluje hráči, jenž nejlépe ztělesňuje vytrvalost, sportovní chování a oddanost hokeji.

Carey Price tyto atributy splňuje dokonale. Brankář Montrealu má za sebou smolnou sezonu, kterou prakticky celou vynechal kvůli zranění. V ročníku 2021/2022 tak nastoupil pouze do pěti zápasů.

Olympijský vítěz ze Soči se pak v říjnu zapojil do programu hráčů NHL/NHLPA a otevřeně popsal své problémy s duševním zdravím a užíváním návykových látek. Price tehdy prohlásil, že dá přednost zdraví kvůli sobě a své rodině.

Související obsah

"V životě se vždy vyskytnou překážky, které pro vás budou výzvou," řekl Price po zisku Mastertonovy trofeje.

Kanadský gólman, který si v minulé sezoně zahrál s Canadiens finále, pak také ocenil své dva nominované soupeře –⁠ obránce Islanders Zdena Cháru a útočníka Philadelphie Kevina Hayese za jejich oddanost hokeji. Následně také poděkoval své rodině a organizaci Montreal Canadiens.

Související obsah

"Jsem velmi vděčný, že mám všechny tyto lidi ve svém životě," dodal Carey Price.

Podívejte se na fantastický zákrok Careyho Price z loňského play-off:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události