Další sporty

Další úspěch Prague Lions. V Cannes podruhé v sezoně vyhráli

Parkurový tým Prague Lions podruhé v letošní sezoně ovládl Global Champions League. Už po čtvrteční části dvoukolové soutěže v Cannes vedli a v sobotu dokázali v těžké konkurenci svoji pozici udržet.

Sedmé kolo parkurové série Global Champions League začalo v Cannes již ve čtvrtek 2. června. Družstvo Prague Lions jako jediné dokončilo bez trestných bodů. Startovali za něj Američan Brian Moggre s třináctiletým valachem MTM Vivre Le Reve a Pieter Devos v sedle devítiletého valacha Nascara van´t Siamshof.

Belgický jezdec nastoupil i do sobotního druhého kola, ale tentokrát si do soutěže vzal zkušenou čtrnáctiletou klisnu Claire Z. Doplnil jej jeho krajan Niels Bruynseels. Také on nastoupil se svojí stájovou jedničkou – třináctiletým valachem Delux van T & L. A zejména jeho výsledek měl doslova lví podíl na tom, že Prague Lions letos již podruhé vyhráli. Dokončil totiž s nulou na bodovém kontě, zatímco Devos inkasoval po jedné chybě čtyři trestné body.

Součet časů 157,09 sekundy nepatřil zdaleka mezi ty nejrychlejší. O prvenství rozhodlo to, že ostatní celky taktéž připočítávaly po chybách penalizaci. Osm bodů měli jak členové Shanghai Swans, tak zástupci Madrid in Motion, Stochkolm Hearts i Miami Celtics. A právě v tomto pořadí se umístili na dalších příčkách v závislosti na součtu dosažených časů jednotlivých soutěžních dvojic.

Související obsah

Prague Lions mají aktuálně 131 bodů, což je pouze o dva méně, než nasbírali za sedm kol lídři tabulky Berlin Eagles. Tentokrát obsadili pouze osmou pozici. Třetí jsou průběžně Stockholm Hearts se 128 body a čtvrtí Madrid in Motion, který mají 126 bodů. Následují ostatní týmy s mnohem výraznějším rozestupem.

Umístění mezi nejlepší čtveřicí je pro všechny důležité, neboť právě kvarteto nejlepších týmů získá po patnácti kolech série přímý postup do semifinále Super Cupu GCL. To se odehraje v druhé polovině listopadu během galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně. ​

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události