Fotbal

Velká smůla! Češi byli minuty od historické výhry nad Španělskem

Velká smůla! Češi byli minuty od historické výhry nad Španělskem
García a Pešek v rychlostním souboji Zdroj: Profimedia.cz

Česká fotbalová reprezentace mohla přepisovat historii. Ještě minutu před koncem základní hrací doby Češi vedli nad Španělskem po krásné brance Jana Kuchty, ale nadějný stav neudrželi. V 90. minutě se prosadil Iñigo Martínez.

Český národní tým šel do utkání s Lingrem, Peškem či Sadílkem. Hned v úvodu se výběr Jaroslava Šilhavého dostal do protiakce, Jan Kuchta vedl akci po pravé straně a před prázdnou brankou našel Jakuba Peška, který skluzem poslal reprezentaci do překvapivého vedení. Regulérnost musel potvrdit ještě VAR.

Následně ale domácí celek hrál více z obrany a Španělsko bylo aktivní na míči. Vyrovnáno bylo ve třetí minutě nastavení prvního poločasu, Gavi se prosadil ve vápně a stal se nejmladším španělským střelcem v historii. Kuchta mohl vrátit vedení v 55. minutě, ale jeho zakončení šlo milimetry vedle branky. 

A tak měl obrat na noze Marco Asensio, který byl na hřišti celou jednu minutu. Ve vápně střílel ke vzdálenější tyčce, ale nakonec orazítkoval jen brankovou konstrukci klece Tomáše Vaclíka. Poté přišla chvilka Jana Kuchty. Václav Černý jej poslal do úniku a bývalý hráč Slavie nádherně přeloboval brankáře Simóna.

Související obsah

​Španělé mohli rychle vyrovnat, ale hlavičkový pokus Asensia skončil opět na tyčce. V posledních minutách základní hrací doby druhého poločasu byli na míči aktivnější reprezentanti Španělska, ale dlouho se jim nic nepovedlo vymyslet. Nakonec Eden zmrazil Iñigo Martínez, který skóroval hlavou v 90. minutě.

Liga národů: 

Česko – Španělsko 2:2 (1:1)
Branky: 5. Pešek, 66. Kuchta – 45+3. Gavi, 90. Martínez

Parádní asistenci si připsal Václav Černý, který si začal zase užívat fotbal:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události