Fotbal

Bylo to správné rozhodnutí, hájí Šilhavý dohrávání poločasu v deseti

Bylo to správné rozhodnutí, hájí Šilhavý dohrávání poločasu v deseti
Zdroj: Profimedia

Česká fotbalová reprezentace má za sebou skvělý vstup do Ligy národů, když po výhře nad Švýcarskem dokázala remizovat se Španělskem. Remízový zápas nabídl hned několik momentů, o kterých se bude mluvit ještě dlouho. Jedním z nich bylo nevystřídání zraněného Jakuba Jankta pět minut před přestávkou. Španělé hru proti deseti využili vyrovnávacím gólem, ale trenér Šilhavý si stojí za svým rozhodnutím.

Češi šli do domácího zápasu v roli outsidera, ale s favoritem se dokázali porvat skvěle. "Naše taktika byla správná, i když někomu se to nemuselo líbit, protože to bylo hodně defenzivní. Nemůžeme proti Španělům hrát jinak," zhodnotil Jaroslav Šilhavý po zápase zvolenou taktiku, jež nakonec přinesla bod.

Český lodivod musel řešit hned dvě zranění během prvního poločasu. Nejprve za zraněného Zeleného poslal na trávník Jankta, ale i ten se zranil ještě před přestávkou. "Kuba Jankto dostal tvrdého koňara a uvidíme, jak to s ním bude. Jarda Zelený dostal do hlavy a byl otřesený, ale doktoři mi říkali, že by měl být v pořádku. Pokud by byli oba mimo, tak se musíme domluvit, zda budeme někoho povolávat," prozradil charakter zranění a jejich vážnost.

"Přemýšleli jsme, že tam místo Jankta pošleme někoho hned. Ale kdybychom to udělali, tak ve druhém poločase máme už jenom jedno okno na střídání. V 60. minutě bychom vystřídali tři hráče, pak by se nám zranil brankář a museli bychom dohrávat bez něj. To byl důvod, proč jsme to neudělali. S hráči jsme to komunikovali. Bylo to trenérské rozhodnutí, samozřejmě to bereme na sebe, ale za nás to bylo správné rozhodnutí, i když jsme branku dostali," obhájil mnohými fanoušky kritizovanou taktiku.

Reprezentaci nyní na celém srazu chybí nejlepší útočník Patrik Schick, ale Jan Kuchta ho v obou dosavadních zápasech nahradil excelentně. A také Šilhavý na něj pěl jen samou chválu: "Kuchta to opět zvládl výborně. Jeden gól dal, další připravil. Je to pro nás neuvěřitelně platný hráč. Při absenci Patrika Schicka jsme rádi, že máme takového útočníka. Těžko říct, jestli odejde z Ruska, ale pokud bude podávat takové výkony, tak po něm určitě někdo sáhne."

Související obsah

"Není to jednoduchý sraz, navíc v tomto termínu a čtyři zápasy. Když jsem se to před rokem dozvěděl, tak jsem měl bezesné noci. Ale tím, že máme čtyři body, tak je to obrovská vzpruha. Když budeme hrát takhle, tak neříkám, že v Portugalsku vyhrajeme, ale šance tam je," věří 60letý trenér i v další úspěch.

"Naším cílem před startem Ligy národů byla záchrana a chtěli jsme sbírat zkušenosti. Takové zápasy posouvají dopředu nejen hráče, ale i trenéry. O to víc mě mrzí, že nemůžeme být kompletní. Ale kluci, kteří tady jsou, tak ukazují, že je mohou zastoupit," dodal sebevědomí současným hráčům na reprezentačním srazu.

Už před utkáním se Španělskem musela reprezentace kvůli zraněním dodatečně povolat Ondřeje Kúdelu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události