Tenis

Nečekala jsem takový úspěch, už jsem neměla v čem hrát, směje se Havlíčková

Český ženský tenis má další obrovský talent. Sedmnáctiletá Lucie Havlíčková na nedávno skončeném French Open opanovala jak juniorskou dvouhru, tak čtyřhru se Sárou Bejlek. Jak úspěch vnímá a jaké netradiční problémy musela v Paříži řešit?

"Úspěch už jsem nějakým způsobem vstřebala, ale ta radost tam samozřejmě pořád je. Je to pořád skvělý pocit," rozplývala se Havlíčková. Přitom do této doby se jí na juniorských grandslamech příliš nedařilo. Na Wimbledonu a na Australian Open skončila vždy v prvním kole. "Před rokem ve Wimbledonu jsem byla nervózní, nehrála jsem svůj tenis a podala jsem katastrofální výkon. Na Australian Open už jsem začala dobře, ale hlavou jsem to nezvládla. A taky tam bylo hrozné vedro. Až v Paříži se všechno sešlo," prozradila sympatická tenistka.

"Takový úspěch jsem nečekala. Řekla jsem si, že už musím uhrát alespoň jedno kolo. Jenže pořád jsem šla dál a dál a došlo mi oblečení. Neměla jsem v čem hrát, protože jsem s tím vůbec nepočítala. Tak jsem si musela vyprat, protože jsem myslela, že na semifinále už budu doma," smála se 17letá tenistka pražské Sparty.

Havlíčková ovládla dvouhru i čtyřhru, což pro ni byl obrovský fyzický zápřah. "Bylo to opravdu hodně fyzicky náročné, protože jsem v podstatě všechny zápasy hrála na tři sety. Nedělala jsem si to úplně jednoduché. Snažila jsem se hodně regenerovat, abych to zvládla. A to se nakonec povedlo," dodala.

Související obsah

​V semifinále dvouhry Havlíčková vyřadila Sáru Bejlek, se kterou pak společně ovládla čtyřhru. "Pro mě to samozřejmě byla lepší varianta, protože jsem semifinále vyhrála. Čtyřhra pro mě pak byla jednodušší. Nemohu mluvit za Sáru, ale myslím, že pro ni to nebylo úplně příjemné. Každopádně jsem moc ráda, že to zvládla a podaly jsme skvělý výkon," prozradila.

A jaké jsou její nejbližší plány? Travnatou sezonu nyní vynechá a bude se soustředit na antukové turnaje. Zároveň se bude chtít více zapojit do ženských soutěží. "Teď se chystám na turnaj do České Lípy. Navíc jsem jako dárek dostala divokou kartu na turnaj WTA, který se bude konat v Praze. Pomalu se chci přesouvat do žen, ale juniorům ještě sbohem určitě neříkám," poodhalila plány Havlíčková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události