Hokej

Kulich po testech před draftem doufá v první kolo. Herně se přirovnal k Vránovi

Kulich po testech před draftem doufá v první kolo. Herně se přirovnal k Vránovi
Český mládežnický útočník Jiří Kulich | Zdroj: Profimedia

Mladý útočník Jiří Kulich absolvoval v minulém týdnu tradiční testování hráčů, kteří se chystají na draft. Nejužitečnější hráč posledního šampionátu do 18 let popisoval celou zkušenost v Buffalu, kde se Scouting Combine v posledních letech koná. Kadaňský rodák exceloval především ve výskoku, popsal ale také pohovory s týmy z NHL.

Na Scouting Combine již tradičně míří mladíci, u nichž je téměř jasné, že budou draftováni do NHL na předních příčkách. Mimo náročné fyzické testy dochází i k pohovorům se zástupci týmů NHL. Z Čechů se letos do Buffala vydali útočníci Matyáš Šapovaliv a Jiří Kulich. "Známe se dlouho, navzájem jsme si pomáhali," řekl Kulich.

Právě kadaňský rodák v rozhovoru pro TN.cz popisoval, jak se mu na samotné akci líbilo. "Já jsem si to tam opravdu užíval. Testy i pohovory byly super a nešlo o nic, co by člověk nezvládl. Pouze jízdy na kole byly hodně vyčerpávající," pronesl útočník karlovarské Energie.

Skauty a představitele klubů NHL musel Kulich zaujmout především ve skoku. Ve skoku bez pomoci rukou byl druhý, ve výskoku ze dřepu dvanáctý. "Ve skoku a sprintu mám silné stránky. Nejlépe jsem se cítil právě v těchto disciplínách, nejhorší bylo kolo," pokračoval Kulich. "Odvíjí se to od toho, jaký jsem na ledě hráč," popisoval úspěch ve skoku 18letý útočník.

A jak samotný program Jiřího Kulicha v Buffalu vypadal? "Od rána od osmi jsem měl pohovory s týmy NHL a takto to bylo celý den. Ve čtvrtek byly testy na balanc, v pátek se testovalo VO2max a pokračovaly pohovory. Od soboty se už pouze testovalo," popsal náročný program z minulého týdne MVP světového šampionátu do 18 let.

Související obsah

​"Na pohovorech mě žádná otázka úplně nepřekvapila, skauti se totiž ptají na dost podobné věci, mi přijde. Možná jen otázky typu, jaké zvíře jsem a jaký je můj skrytý talent," pronesl Kulich. A co odpověděl? "Zvíře jsem řekl klasicky lev. To podle mě řekl asi každý. Skrytý talent jsem vybral vaření," prozradil se smíchem jeden z největších talentů ročníku 2004. 

Jednou z dalších otázek od skautů je přirovnání sama sebe k současnému hráči NHL. Tento dotaz dostal také Jiří Kulich. "Na tuto otázku se mě zeptal každý tým. Já jsem řekl, že modeluju Jakuba Vránu. Přijde mi, že jsem podobný typ jako on," odpověděl promptně autor 14 extraligových bodů z posledního ročníku.

A co českému útočníkovi týden v Buffalu nejvíce dal? "Angličtinu. Nebyl jsem na tom úplně perfektně, měl jsem tam i překladatelku. Po prvním rozhovoru s týmem to ale z mé strany bylo dobré. Pak jsem pomoc už ani nevyužil. Poslední dva dny jsem mluvil sám. Takže procvičení angličtiny bylo pro mě největším plusem týdne.

Nyní se Kulich připravuje na další ročník v dresu karlovarské Energie. Za necelý měsíc se pak vydá do Montrealu, kde se koná letošní draft. "Doufám, že to bude první kolo," přeje si Kulich, který v odhadech zámořských skautů figuruje na hranici prvního a druhého kola.

V minulém roce draftem prošlo osm Čechů. Letos by se číslo mohlo navýšit: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události