Fotbal

Mino Raiola a jeho hráči. Kdo bude nyní zastupovat slavné fotbalisty?

Mino Raiola a jeho hráči. Kdo bude nyní zastupovat slavné fotbalisty?
Agent Mino Raiola (uprostřed) a Vincenzo Raiola (vpravo) | Zdroj: Profimedia

Už je to více než měsíc, co zemřel slavný italský fotbalový agent Mino Raiola. Chlápek, který spíše připomínal mafiána, zastupoval celou řadu slavných hráčů od Zlatana Ibrahimoviče či Gianluigiho Donnarummy po Erlinga Haalanda. Co teď ale bude se všemi fotbalisty?

Nikdo z rodiny ještě oficiálně neoznámil, kdo bude zastupovat fotbalovou smetánku. Také ještě nebylo řečeno, jakým způsobem bude s hráči zacházeno. Ovšem vypadá to, že novým superagentem bude člověk, který byl Raiolovi nejbližší.

A tím je Vincenzo Raiola, teď zřejmě nový nejvlivnější agent světa. Jedná se o 15 let mladšího bratrance Mina. S největší pravděpodobností by měl převzít kontrolu nad všemi hráči. 

Vincenzo byl velmi často vidět právě s Minem, když dokončovali přestupy pro své klienty. Že si jsou velmi blízcí, potvrzuje fakt, že když v roce 2019 italské úřady a také následně FIFA zakázaly Minu Raiolovi vykonávat funkci, stejný zákaz se týkal také Vincenza.

https://www.instagram.com/p/Cc-weNWsVhO/?utm_source=ig_web_copy_link

Zatím není známo, jak moc se Vincenzo učil od Mina. Jestli bude ve vyjednávání stejně tvrdý a bude požadovat taktéž astronomické odměny. Ovšem pokud zdědí tak silnou fotbalovou skupinu, tak bude ve skvělém vyjednávacím postavení.

Po smrti Mina Raioly se ovšem fotbaloví agenti snažili ''pytlačit'' a přetáhnout některé jeho klienty do svých agentur. Příkladem může být fotbalista Borussie Mönchengladbach Marcus Thuram, kterého zlanařila agentura Sport Cover.

Související obsah

​Zatím se ale nepředpokládá, že by největší fotbalové hvězdy plánovaly změnit svého agenta. Minovi hráči velmi důvěřovali, a tak se předpokládá, že důvěřovat budou i Vincenzovi.

Mezi Raiolovy největší klenoty patřil Erling Haaland. Takto vstřelil svůj poslední gól za Dortmund:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události