Fotbal

Slavný fotbalový agent Mino Raiola zemřel. Bylo mu 54 let

Slavný fotbalový agent Mino Raiola zemřel. Bylo mu 54 let
Fotbalový agent Mino Raiola | Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejslavnějších fotbalových agentů Mino Raiola zemřel. Podlehl nemoci, se kterou se léčil v nemocnici v Miláně. Vše na sociálních sítích potvrdila i jeho rodina. Bylo mu 54 let.

Pod Raiolu spadala jména jako Erling Haaland, Zlatan Ibrahimovič nebo Paul Pogba. Dříve zastupoval i Pavla Nedvěda nebo Zdeňka Grygeru. "Mino bojoval až do konce se stejným zaujetím jako při vyjednáváních ve prospěch svých hráčů," napsala na sociální sítích jeho rodina.

"Mino se dotkl tolika životů během jeho práce a napsal novou kapitolu historie moderního fotbalu. Jeho přítomnost bude chybět," píše se dále. "Minova mise udělat fotbal lepším místem pro hráče bude pokračovat se stejnou vášní i nadále," stojí v rodinném prohlášení.

Raiola vyrůstal v Nizozemsku a zastupoval ty největší světové hvězdy. V minulosti dokonce spolupracoval se Slavií, jejíž šéf Jaroslav Tvrdík sdílel příspěvek o jeho smrti s textem: "Odpočívej v pokoji."

Související obsah

​První velký Raiolův přestup byl ten Pavla Nedvěda, kdy ho po mistrovství Evropy 1996 dostal ze Sparty do Lazia Řím. Z francouzského záložníka Paula Pogby udělal v roce 2016 dokonce nejdražšího hráče světa, když zrealizoval jeho přestup z Juventusu do Manchesteru United za tehdy rekordních 105 milionů eur (2,5 miliardy korun). A hned 25 milionů eur (615 milionů korun) byla jeho provize.

Raiola byl v lednu hospitalizován s blíže nespecifikovanou nemocí a podstoupil operaci. Ve čtvrtek už se objevily zprávy, že je po smrti, ale sám je na svém twitterovém účtu vyvrátil. V sobotu 30. dubna ale Raiola vydechl naposledy ve věku 54 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události