Další sporty

Sportovní artefakty trhají rekordy. Teď jde do aukce kartička Michaela Jordana

Aukce sportovních artefaktů trhají rekordy. Sběratelé jsou za zpocená trička, kartičky nebo tenisky ochotni platit miliony. Třeba podepsaná kartička legendárního basketbalisty Michaela Jordana přijde nového majitele na více než 70 milionů korun.

70 milionů korun, to je polovina ceny trojské lávky a tolik bude muset vytáhnout z peněženky ten, kdo si bude chtít v aukci pořídit malou papírovou kartičku z první sezony Michaela Jordana v NBA. "Aukce je příští týden a čekáme, že cenový rekord padne. Byla by to revoluce v prodeji sportovních kartiček," řekla ředitelka aukce v New Yorku Caitlin Donovanová.

Už je to skoro dvacet let, co Michael Jordan pověsil tenisky na hřebík. Jeho obnošená sportovní výbava ale láme rekordy. Třeba tenisky z jeho první sezony v NBA se vydražily za rekordních 33 milionů korun. "V Česku se ničemu takovému nejspíš nikdo ani nepřiblíží. I nejúspěšnější český sportovec posledních dekád Jaromír Jágr totiž nemá takový globální věhlas jako Michael Jordan," osvětlil redaktor Forbes Česko Robert Sattler.

Související obsah

​Za rekordní balík 33 milionů korun se tento týden vydražil dres legendárního Wayna Gretzkyho, ve kterém odehrál poslední zápas za Edmonton Oilers. Minulý měsíc zase neznámý šťastlivec koupil dres fotbalového boha Diega Maradony za neuvěřitelných bezmála 210 milionů korun. 

"Je to dlouhodobá investice. Za několik let mohou mít předměty ještě vyšší hodnotu. Nejlepší je, když k tomu vlastníte fotku sportovce, když předmět podepisuje," řekl o sběratelství sportovních relikvií organizátor aukcí v USA Martin Nolan.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události