Ostatní sporty

Michael Jordan trhl rekord. Jeho tenisky se vydražily za neuvěřitelnou částku

Michael Jordan trhl rekord. Jeho tenisky se vydražily za neuvěřitelnou částku
Tenisky Michaela Jordana se prodaly za rekordní částku. Zdroj: 9gag/Profimedia.cz

Ikona světového basketbalu trhla další rekord. Tréninkové boty Michaela Jordana se totiž vydražily za astronomickou částku. Sběratel za vzácnou relikvii zaplatil jeden a půl milionu dolarů. Tenisky se tak staly nejdražším předmětem svého druhu v historii sportu.

Michael Jordan už basket nějaký ten pátek nehraje, jeho jméno však stále táhne. Potvrdilo se to i při aukci jeho starých bot, která proběhla v neděli v Las Vegas. 

Červenobílé tenisky značky Nike Air Ship, v nichž světoznámý sportovec nastupoval ve své nováčkovské sezoně v Chicago Bulls roku 1984, byly vydraženy v síni Sotheby’s za pohádkovou částku. Věhlasný sběratel Nick Fiorella za ně zaplatil 1,47 milionu amerických dolarů, což je asi 33 milionů korun. 

Více sportovních informací najdete na našem novém instagramu! 

Sportovní obutí bývalé superstar, jež ukončila kariéru v roce 2003, se rázem stalo nejdražším sběratelským kouskem tohoto druhu v historii. Jeho prodej překonal cenu za další Jordanův pár, v němž odehrál v roce 1985 exhibiční zápas v Itálii.  

Související obsah

Zcela nejdražšími teniskami však nedávno vydražený pár není. Boty rapera Kanyeho Westa se při dubnové soukromé akci prodaly za 1,8 milionu dolarů.  

Michael Jordan i po konci basketbalové kariéry sleduje spoustu zápasů. Vydal se i na duel univerzitních týmů:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události