Basketbal

Rekordní suma! Kartička Bryanta se prodala za desítky milionů

Rekordní suma! Kartička Bryanta se prodala za desítky milionů
Kobe Bryant a jeho sběratelská kartička Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Vzácná sběratelská kartička, na které je vyobrazen basketbalista Kobe Bryant, byla prodána za rekordní sumu! Sběratel za tento kousek zaplatil neuvěřitelných 1,795 milionu dolarů (téměř 40 milionů korun).

Kartička je z první Bryantovy NBA sezony. S černým proužkem a známkou 10, určující prvotřídní stav, jsou takové jen dvě. A jeden z dvojice klenotů se v sobotu prodal anonymnímu kupci za již zmíněných 1,795 milionu dolarů. Jedná se tak o nejdražší kartu s Kobe Bryantem a podle pořadatelů aukce je to 10. nejdražší sportovní kartička v historii. Tou vůbec nejdražší by měla být karta amerického baseballisty Mickeyho Mantleho, která se na začátku roku 2021 prodala za neuvěřitelných 5,2 milionu dolarů, tedy přes 115 milionů korun.

Zdroj: Profimedia


Zdroj: Profimedia


Šampion NBA zemřel před více než rokem při havárii vrtulníku ve 41 letech. Společně s ním byla na palubě také jeho dcera a dalších sedm lidí. Událost tehdy zasáhla nejen sportovní svět.
 
 

"Skutečnost, že se prodala za cenu 1,795 milionu dokazuje, jak milovaný Bryant byl. Je to historicky nejvyšší suma, za jakou byla jeho karta kdy prodána," prozradil zakladatel Goldin Auctions Ken Goldin.

Bryant se dostal do all star výběru NBA celkem osmnáctkrát. Kariéru ukončil v roce 2016 a aktuálně je čtvrtým nejlepším střelcem celé historie soutěže. V roce, kdy legednární basketbalista ukončil kariéru, se prodala druhá jeho kartička v prvotřídním stavu. Tehdy za ni kupec zaplatil "jen" 1,3 milionu korun.

Související obsah

Nováčkovské kartičky budoucích sportovních hvězd jsou jedny z nejcennějších, které vůbec v oběhu jsou. Ať už jde o basketbalisty, hokejisty nebo baseballisty.


Už je to více než rok, co Kobe Bryant tragicky zahynul:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události