Ostatní sporty

Ledecká počítá ztráty. Přišla o důležitého člena týmu

Ledecká počítá ztráty. Přišla o důležitého člena týmu
Ester Ledecká Zdroj: Profimedia

Česká lyžařská a snowboardová hvězda Ester Ledecká musí v přípravě na novou sezonu řešit změny v realizačním týmu. Trojnásobnou olympijskou vítězku totiž opustil Miloš Machytka, jenž bude nově pomáhat Rakušance Katharině Liensbergerové. Nad pokračováním zkušeného servismana, který v minulosti připravoval lyže Šárce Strachové, visel otazník už před olympijskou sezonu, v týmu ale nakonec ještě rok zůstal. Teď se s českou obojživelnicí rozloučil.

Do týmu Ester Ledecké Machytka přišel před třemi lety a na pozici servismana vystřídal Petra Kouřila. Úspěšná česká závodnice tak mohla velmi dlouho počítat s jeho vynikajícím servisem, který jí pomohl ke spoustě medailí. 

Na odchod to vypadalo už loni, pro olympijskou sezonu se Ledecké podařilo důležitého člena týmu ještě udržet. Teď však došlo k definitivnímu konci a Machytka nově spolupracuje s Rakušankou Katharinou Liensbergerovou, jež svou radost z nové spolupráce vyjádřila na svém instagramu. 

"Jsem moc vděčná, že vás mám, Miloši a Livio," uvedla rakouská lyžařka u fotky, na níž pózuje právě s Machytkou, a také se svým novým trenérem Liviem Magonim, jenž v minulosti koučoval i veleúspěšnou Slovenku Petru Vlhovou.

Související obsah

​"Perfektní dny na svahu s mým týmem," doplnila a prozradila také, že je ráda, že má dvojici mužů po svém boku a všichni jdou stejnou cestou.

Zatímco rakouská reprezentantka se tak může těšit z toho, že získala elitního servismana, Ledecká se bude muset pořádně porozhlédnout, aby tak kvalitního člena týmu nahradila. 

Takhle mluvila Ester Ledecká po konci uplynulé sezony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události