Hokej

Edmonton v problémech. Platový strop není nafukovací, odejdou opory?

Edmonton v problémech. Platový strop není nafukovací, odejdou opory?
Smutní hráči Edmontonu Oilers | Zdroj: Profimedia.cz

Vedení Edmontonu Oilers řeší po vypadnutí z play-off NHL opravdu velké trable. Tým Connora McDavida má aktuálně pod platovým stropem volných sedm milionů dolarů, ale jen 15 aktivních hráčů. Beze smlouvy je nejlepší střelec play-off Evander Kane či šikovní útočníci Jesse Puljujärvi, Kailer Yamamoto či Ryan McLeod.

Nyní má Edmonton pod platovým stropem volných 7 milionu dolarů, což není ideální situace. Pod smlouvou v NHL má Edmonton aktuálně osm útočníků, šest obránců a brankáře Smithe. Smlouvu má i dalších 19 hráčů, ale to jsou spíše hokejisté z AHL. 

Generální manažer Ken Holland má v létě tak co dělat, kouřit se mu od hlavy musí již nyní. Sedm milionů má aktuálně například na podepsání Evandera Kanea, který má čísla minimálně na tuto částku. Poté ale zbývá dalších několik hráčů, kteří by museli být podepsáni. 

Jde například o šikovného Fina Puljujärviho či produktivního rychlíka Kailera Yamamota. O nové smlouvě bude jednat také brankář Koskinen, obránci Brett Kulak, Kris Russell či útočníci Kyle Turris a Ryan McLeod.

Související obsah

UFA (nechránění volní hráči): Evander Kane, Kyle Turris, Josh Archibald, Colton Sceviour, Derick Brassard, Brett Kulak, Kris Russell, Mikko Koskinen, Brad Malone, Cooper Marody

RFA (chránění volní hráči): Jesse Puljujärvi, Kailer Yamamoto, Ryan McLeod, Brendan Perlini, Tyler Benson

Z tohoto vyplývá, že pokud si bude chtít kanadský celek udržet své hvězdy, bude muset vyměnit některé hráče současného kádru. První na ráně by mohl být například veterán Duncan Keith, který bere přes pět milionů ročně. Z útoku by se mohl stěhovat například Zack Kassian. 

Nejlepším hráčem Edmontonu i celé NHL je Connor McDavid, který na ledě dokáže neuvěřitelné kousky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události