Další sporty

Šílené záběry z boxu. Zápasník rozdával údery do prázdna, následně zemřel

Šílené záběry z boxu. Zápasník rozdával údery do prázdna, následně zemřel
Zdroj: profimedia.cz

Velmi smutná zpráva otřásla Jihoafrickou republikou. Ve věku 24 let odešel na věčnost boxer Simiso Buthelezi, který zemřel po krvácení do mozku. V ringu byl naprosto dezorientovaný a šílené záběry obletěly svět. Nad smrtí jsou ale stále otázky, protože zápasník nedostal jedinou ránu do hlavy.

Buthelezi bojoval o titul lehké váhy v organizaci WBF All Africa. Velmi dobře trefil svého soupeře a ten následně spadl do provazů, v zápase však pokračoval. Buthelezi byl ovšem zničehonic strašně dezorientovaný a boxoval do prázdna. Ještě ten den byl uveden do umělého spánku, ze kterého se již neprobral. 

"S velkým zármutkem oznamujeme úmrtí pana Simisa Butheleziho. Ten zemřel v noci 7. června v Durbanu," zaznělo v prohlášení od organizace boxerů v Jihoafrické republice. 

Podívejte se na celý incident: 

Úmrtí zanechává hodně otázek, trenér zápasníka před duelem totiž pronesl, že byl Buthelezi v perfektním stavu. Během samotného duelu nedostal žádnou tvrdou ránu do hlavy. Organizace Boxing South Africa slíbila nezávislou lékařskou kontrolu.

Související obsah

Chválu sklízí za svou reakci rozhodčí Elroy Marshall, který ihned zápas ukončil a povolal do ringu zdravotníky. Fanoušci a komentátoři celou situaci taktéž nechápou, protože Buthelezi měl údajně zápas pod kontrolou, nedostal žádný tvrdý úder a šel si pro titul lehké váhy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události