Hokej

Pardubické Dynamo bude mít svůj tým i v Chance lize, Vrchlabí se vrací do II. ligy

Pardubické Dynamo bude mít svůj tým i v Chance lize, Vrchlabí se vrací do II. ligy
Hokejisté Pardubic | Zdroj: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

HC Dynamo Pardubice bude mít svůj tým i v Chance lize. Vedení pardubického klubu si totiž vyměnilo licenci s týmem HC Stadion Vrchlabí, který bude po dvou letech hrát zase II. ligu.

O změně informoval na svém twitteru i majitel HC Dynamo Pardubice: "Dynamo získalo od Vrchlabí práva na první ligu, kterou bude hrát v Chrudimi," prozradil Petr Dědek, který zároveň ohlásil, že si Chance ligu zahraje nově vytvořený tým Dynamo Pardubice B, kde bude sportovním manažerem Tomáš Rolinek.

"Z dlouhodobého hlediska je to nejlepší řešení pro oba kluby. První ligu budeme mít pár kilometrů od Pardubic, ve Vrchlabí dostanou ve druhé lize prostor odchovanci," dodal majitel Dynama.

Související obsah

HC Stadion Vrchlabí, který v minulé sezoně skončil na 11. místě v Chance lize, tak po dvou sezonách míří zpátky do II. ligy. "Pro HC Stadion Vrchlabí byly 2 roky ve vyšší soutěži obrovskou zkušeností a spolupráci jsme vnímali velice pozitivně. Silný extraligový partner byl pro takové fungování nezbytný a to jsme si i po celou dobu dobře uvědomovali. Aktuálně tedy takového partnera nemáme a budeme hrát II. ligu," oznámil jednatel Stadionu Vrchlabí Jiří Jakubec.

Šéf klubu Dědek plánuje ze svého postavit nový stadion:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události