Fotbal

Zemětřesení ve slávistické ofenzivě? Blízko je hvězdný příchod i konec opory

Zemětřesení ve slávistické ofenzivě? Blízko je hvězdný příchod i konec opory
Peter Olayinka a Ibrahim Traoré | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Nigerijské ofenzivní křídlo Peter Olayinka letos v létě možná opustí Slavii Praha. Velký zájem o něj údajně projevily turecké kluby Trabzonspor a Fenerbahce, které jsou ochotné za 26letého hráče zaplatit podle tureckých médií až pět milionů eur (123 milionů korun). Naopak do Slavie by zase měl putovat Brazilec Ewerton, kterého by podle deníku Sport měl pražský klub ulovit z Mladé Boleslavi za velmi výhodných podmínek.

V letním přestupovém období se už Slavia rozloučila se dvěma tradičními oporami. Červeno-bílý dres nebudou od léta oblékat Alexander Bah a Ondřej Kúdela, kteří přestoupili do zahraničí. Nově se k nim může připojit také křídelník Peter Olayinka, o kterého mají velký zájem v Turecku a Francii. Kromě již jmenovaných celků (Trabzonspor a Fenerbahce) se po nigerijském hráči poptávalo také Nantes, které si díky výhře ve Francouzském poháru zahraje v příští sezoně základní skupinu Evropské ligy. 

Olayinka odehrál ve Slavii čtyři sezony, ve kterých patřil mezi klíčové hráče. Ve 146 zápasech vstřelil 32 gólů a na dalších 19 přihrál. Svému týmu pomohl ke třem ligovým titulům, zisku dvou vítězství v MOL Cupu a také k trojnásobnému postupu do čtvrtfinále evropských pohárů. Nyní se ale společné cesty možná rozejdou. V závěru sezony se nesetkal s ideální formou, za což byl kritizován i slávistickými příznivci. Smlouva 26letému hráči končí v červnu příštího roku, a tak má pražský tým zřejmě poslední možnost, jak Olayinku výhodně prodat, pokud nedojde k prodloužení kontraktu.

Související obsah

​V případě odchodu už má ale Slavia vyhlédnutou náhradu. Příchod Ewertona z Mladé Boleslavi už je podle deníku Sport na spadnutí. Mělo by se jednat o roční hostování s opcí, která by v případě uplatnění stála okolo 20 milionů korun.

Další posilou do ofenzivy by se mohl stát 18letý švédský talent Oscar Vilhelmsson, který momentálně obléká dres švédského Göteborgu. Ten si jej cení na přinejmenším 1,5 milionu eur (37 milionů korun). Za první tým Göteborgu už odehrál 32 zápasů, ve kterých vstřelil šest gólů a na jeden přihrál. Na svém kontě má také starty za mládežnické reprezentace, když oblékal dres výběrů do 16, 17 a 19 let. 

V loňské sezoně hrála Slavia MOL Cup ve Velvarech, pro které to byla velká událost:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události