Motorsport

Verstappen se opřel do platových stropů v F1: My riskujeme životy, oponuje

Verstappen se opřel do platových stropů v F1: My riskujeme životy, oponuje
Max Verstappen před VC Ázerbájdžánu Zdroj: Profimedia.cz

Minulý rok byl ve formuli 1 zaveden rozpočtový strop, který se letos zmenšil na 140 milionů dolarů (přes 3 miliardy korun). Zatím se do něj ale nepočítají výplaty jezdců. Pouhý nápad velice štve aktuálního šampiona Maxe Verstappena, který argumentuje tím, že to jsou právě jezdci, kdo riskuje život.

Jedna z největších současných hvězd motoristického sportu Max Verstappen nedávno podepsal s Red Bullem pětiletou smlouvu na 40 milionů liber (více než jedna miliarda). Zavedení platových stropů pro závodníky a zaměstnance by podle něj udusilo popularitu jejich sportu. 

"Za mě je to úplně špatně, protože si myslím, že se závody F1 stávají stále populárnější," pronesl Verstappen před tréninkem ve svém neoblíbeném Ázerbájdžánu. "Proč by tedy měli být omezováni jezdci, kteří předvádí show a riskují své životy?" ptal se sám sebe mistr světa z roku 2021.

V minulém roce byla sestavena skupina, která měla projednat zavedení platových stropů. A v posledních týdnech jsou náznaky, že by se do současného platového stropu mohly zavést další prvky.

Související obsah

​Belgický rodák, který ale jezdí pod nizozemskou vlajkou, pronesl, že by se tato změna výrazně dotkla také juniorských kategorií. "Pokud se zavede strop, poškodí to i všechny juniorské kategorie. A to si myslím, že byste nechtěli," pokračoval vedoucí muž letošní sezony. 

Proti omezení se vyjádřil i velezkušený Fernando Alonso. "Myslím, že to není potřeba. Jezdci byli vždy mimo toto téma a myslím, že to jsou jezdci, kteří jsou stále více využíváni k propagaci formule 1. Pořádáme stále více akcí, jsme více v kontaktu s fanoušky. Žádají od nás stále více a oni z toho těží," řekl Alonso pro web motorsport.com.

V této formuli letos jezdí mistr světa Max Verstappen:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události