Hokej

Kdo bude šéfem svazu? Sázkovky nejvíce věří Šlégrovi, nejméně Haškovi

Kdo bude šéfem svazu? Sázkovky nejvíce věří Šlégrovi, nejméně Haškovi
Jiří Šlégr | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Již brzy proběhne volba předsedy Českého svazu ledního hokeje, kandidátů je hned šest. Sázkové kanceláře nejvíce věří olympijskému vítězi z Nagana Jiřímu Šlégrovi, kterého podpořily extraligové celky v čele s Jágrovým Kladnem. Naopak nejméně se věří Dominiku Haškovi.

Funkce je aktuálně neobsazená, naposledy ji vykonával Tomáš Král. Kandidaturu ohlásila hned šestice bývalých hokejistů či funkcionářů. O roli nejvyššího muže českého hokeje stojí Jiří Šlégr, Petr Bříza, Alois Hadamczik, Otakar Černý, Bedřich Ščerban a Dominik Hašek. 

Favoritem je podle sázkových kanceláří Jiří Šlégr, kterého veřejně podpořilo Kladno či Plzeň. "Šlégrovu nominaci podalo Kladno a podpora od Jaromíra Jágra sama o sobě dost znamená. Šlégr kromě skvělé hokejové kariéry a znalosti hokejového prostředí z pozice šéfa klubu i díky práci na svazu má také zkušenosti z vysoké politiky. To může být výhodou, na druhou stranu jeho politická kariéra bude znamenat při volbě pro řadu volitelů nepřekonatelnou překážku," řekl bookmaker společnosti Tipsport Pavol Boško. 

Velké zkušenosti s vysokou hokejovou politikou má Petr Bříza, který je ve vysokých pozicích hokejové organizace IIHF. Někdejší brankář Sparty je druhým největším favoritem. Třetí místo patří trenérovi Hadamczikovi. Nejméně se věří Dominiku Haškovi, na nějž je vypsán kurz 17. "Heslo zlatého Nagana ‘Hašek na Hrad‘ se zatím nevyplnilo a zdá se podle kurzu 16:1, že se náš slavný gólman ani předsedou svazu zatím nestane," myslí si bookmaker Tipsportu.

Kandidát kurz
Jiří Šlégr 1,65
Petr Bříza 3,00
Alois Hadamczik 4,50
Otakar Černý 12,00
Bedřich Ščerban 14,00
Dominik Hašek 17,00

Související obsah

​"Úspěšný, ale svérázný trenér, který za sebou jako jediný nemá hokejovou kariéru, je znám přímočarostí svých vyjádření. Může být takovým kandidátem proti všem, aktuální kurz 4,5:1," hodnotí Boško šance Aloise Hadamczika. Volba proběhne příští týden 18. června, kdy se koná volební konference ČSLH.


​Dominik Hašek by rád zlepšil úroveň českého mládežnického hokeje:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události