Další sporty

Finále NBA je opět vyrovnané. Čtvrtý zápas si podmanil neskutečný Curry

Stephen Curry je v naprosto neuvěřitelné formě. Střelec nejvíce trojek v historii NBA dovedl svůj tým k venkovní výhře o deset bodů. To znamená vyrovnání finálové série, která se nyní přesouvá do San Francisca. Curry odehrál přes 40 minut, zaznamenal 43 bodů, 10 doskoků a čtyři asistence.

Currymu je již 34 let, na jeho výkonech to ale není vidět. Naopak zraje jako dobře uložené víno. Boston mohl jít na domácí palubovce do trháku v sérii 3:1, ale to právě americká hvězda nedovolila. Dechberoucím výkonem zajistila, že se série přesouvá do San Francisca za stavu 2:2.

Boston v půlce zápasu vedl, o osudu duelu rozhodla třetí a čtvrtá čtvrtina, kterou Warriors vyhráli o šest a devět bodů. Celtics ve třetí části sice vedli již o sedm bodů, ale v úplném závěru třetí čtvrtiny otočili stav duelu na svou stranu. Následně to bylo hodně vyrovnané, rozhodly poslední minuty zápasu, kde Golden State skóroval šestkrát v řadě. 

Stephen Curry nasázel sedm trojek, celkem udělal neuvěřitelných 43 bodů a byl klíčovým mužem duelu. Druhý nejproduktivnější hráč utkání Jayson Tatum nasbíral přesně o 20 bodů méně. Trojnásobný šampion NBA přidal deset doskoků a čtyři asistence.

Související obsah

​Naprosto klíčový zápas číslo pět se hraje v San Franciscu v noci na úterý, a to od tří hodin ráno. Vítěz duelu pojede do Bostonu s velmi velkou výhodou. 

Finále NBA: 

Boston Celtics – Golden State Warriors 97:107 (28:27, 26:22, 24:30, 19:28)
Nejlepší střelci: Tatum 23, Brown 21, Smart 18 – S. Curry 43, Thompson 18, Wiggins 17
Stav série: 2:2

Takto vypadalo utkání číslo tři, ve kterém měl Curry 31 bodů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události