Fotbal

Slavia pokračuje v posilování. Přivedla obránce, který vyhrál s Plzní ligu

Slavia pokračuje v posilování. Přivedla obránce, který vyhrál s Plzní ligu
Eduardo Santos v dresu Viktorie Plzeň Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Fotbalová Slavia přivedla do svého kádru středního obránce Eduarda Santose, který v minulém ročníku hostoval v Plzni a vyhrál s ní ligový titul. Novinku oznámil pražský klub na svém webu, 24letý Brazilec podepsal smlouvu na čtyři roky.

Slavia představila novou posilu ve velmi zajímavém videu, kde Santos poděkoval Karviné a také Plzni. "Chci poděkovat Karviné, která byla mým prvním klubem v Česku. Vážím si každé chvíle, kterou jsem tam prožil. Také chci poděkovat Viktorii Plzeň, kde jsem se stal mistrem ligy," řekl Eduardo Santos. 

Čtyřiadvacetiletý Brazilec přišel do Karviné v sezoně 2019/2020, poslední ročník ovšem strávil na hostování v Plzni. Tam naskočil do deseti duelů, ve kterých zaznamenal jednu asistenci. Následující ročník ale stráví v Praze, se Slavií se dohodl na čtyřletém kontraktu. 

"Jsme moc rádi, že jsme Eduarda získali. Nejen při vzájemných zápasech, kdy hrál v dresu Karviné i Plzně, na nás udělal velký dojem. Hodně si slibujeme od jeho fyzických dispozic, 196 centimetrů výšky z něj dělá výborného hlavičkáře. Cenná je i jeho univerzálnost v obranné fázi, může zahrát stopera i na křídlech," řekl sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek pro oficiální web klubu. 

Související obsah

​Eduardo Santos je třetí posilou Slavie v letošním ročníku. Jako první přivedli Pražané obránce Davida Douděru, přesně před týdnem si pak vicemistr ligy plácl s Václavem Jurečkou ze Slovácka. 

Václav Jurečka byl druhým nejlepším střelcem minulého ročníku:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události