Další sporty

Hvězdy ze 17 zemí. Pražské parkurové závody slibují to nejlepší

Hvězdy ze 17 zemí. Pražské parkurové závody slibují to nejlepší
Parkurové závody v Česku Zdroj: Se svolením Tomáše Holchebechera

Celkem 137 jezdců ze 17 zemí světa dorazí v týdnu od 13. do 19. června do Chuchle Areny Praha, kde se odehraje třetí ročník prestižních mezinárodních závodů CSIO3*-W CET Prague Cup. Přihlášení jsou jezdci z Belgie, České republiky, Dánska, Irska, Itálie, Japonska, Libanonu, Německa, Nizozemska, Nového Zélandu, Rakouska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Švédska, Turecka a Velké Británie.

"Na seznamu máme velké parkurové hvězdy," říká ředitelka závodů Markéta Šveňková. Svátek pro fandy parkuru vypukne v pražském areálu Chuchle Arena již příští týden a organizátoři chtějí zaujmout tím nejlepším. Domácí fanoušci ale uvidí i několik Čechů. 

"Vedle Anny Kellnerové, Filipa Doležala, Aleše Opatrného, Kamila Papouška a Vladimíra Tretery na této úrovni uvidíme Aleše Daňka, Annu Kostkovou, Valentýnu Kukovou, Lauru a Sofii Najmanovy. Dále pak účastníka olympijských her v Tokiu ve všestrannosti Miloslava Příhodu, Jana Štětinu, Terezu Svobodovou, sestry Annu Marii a Kristinu Vítkovy a v neposlední řadě Terezu Veselou," láká Šveňková. 

Související obsah

Dorazí ale také například Belgičan Bruynseels, který je členem týmu Prague Lions. "Niels Bruynseels se těší v České republice mezi parkurovými fanoušky velké popularitě. Je totiž členem Pražských lvů již řadu let a v minulosti zde vedl i několik tréninkových soustředění. V posledních týdnech nechyběl u dvou vítězství Prague Lions při GCL v Saint Tropez a v Cannes," dodala ředitelka závodů.

Pohár národů se uskuteční v pátek 17. června. První kolo začne ve 13:00, druhé pak v 15:30. Závody vyvrcholí v neděli od 15 hodin Grand Prix, která je zařazená do světového poháru. 

Prague Lions v minulém týdnu ovládli turnaj v Cannes:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události