Hokej

Slafkovský skončil druhý v prestižní anketě. Sebral i tučnou odměnu

Slafkovský skončil druhý v prestižní anketě. Sebral i tučnou odměnu
Juraj Slafkovský s olympijskou medailí Zdroj: Profimedia.cz

Velký úspěch zaznamenal slovenský hokejista Juraj Slafkovský, který byl vyhlášen druhým nejlepším mladým Evropanem v zimních sportech za rok 2022. V anketě jej překonala pouze slovinská skokanka na lyžích Nika Prevcová.

O pořadí se hlasovalo na 51. valném shromáždění Evropských olympijských výborů. Konečné pořadí bylo oznámeno při příležitosti 30. výročí Olympijského výboru Severní Makedonie v Národní opeře ve Skopje. Slafkovskému k prvnímu místu nepomohla ani medaile z Pekingu. 

Právě talent slovenského hokeje byl jediným sportovcem z pětice nominovaných, který získal medaili na zimních hrách. Rodák z Košic pod pěti kruhy nasázel sedm branek v sedmi zápasech a výrazně pomohl Slovensku k bronzovým medailím. 

Jako třetí se v anketě umístil německý snowboardista Leon Ulbricht, jenž za sebou nechal lyžařku Victorii Olivierovou a rychlobruslaře Lorenza Previtaliho. Slafkovský obdržel prémii v podobě 8 000 eur (téměř 200 000 korun).

Související obsah

​Vítězka Nika Prevcová si odnesla odměnu téměř dvakrát větší. Sedmnáctiletá skokanka na lyžích je velkým talentem zimních sportů, na juniorském šampionátu v Zakopane získala dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou.

Slafkovský by se mohl stát letos jedničkou draftu. V minulém roce bylo vybráno osm Čechů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události