Fotbal

Musíme kompaktně bránit a musíme mít štěstí, říká před Španělskem Coufal

Musíme kompaktně bránit a musíme mít štěstí, říká před Španělskem Coufal
Reprezentační obránce Vladimír Coufal. | Zdroj: Profimedia.cz

Na české fotbalisty čeká v neděli už čtvrtý zápas zápas v letošní Lize národů. A podruhé se střetnou se Španělskem, tentokrát na jeho půdě. První zápas skončil v Edenu překvapivou remízou 2:2. Jak následující duel vidí obránce Vladimír Coufal?

"Vnímáme kvalitu Španělů jako celku, ale víme také o individualitách, jako je sedmnáctiletý Gavi. Jeho kvalita v takto mladém věku je neuvěřitelná. Při prvním zápase jsme si s klukama říkali, co jsme dělali v 17 letech. Já si asi kopal někde za barákem a běhal se zátěžovou vestou někde v závějích. Chtěl bych se ho zeptat, jestli něco takového také zažívá," smál se na předzápasové tiskové konferenci Coufal.

Podle něj Španělé budou hrát stejně jako v zápasech předtím. "Španělé svůj výkon nijak nemění, soudím i podle toho, co jsme viděli na videu. Každého zatlačí do hlubokého bloku. Je jedno, jestli hrají proti Francii, Anglii nebo komukoliv jinému. Hrají pořád podobně. Možná jsme je prvním zápasem trochu vystrašili, takže možná budou trochu obezřetnější," přemýšlí obránce West Hamu.

Související obsah

​Samostatná Česká republika Španělsko nikdy neporazila, ale v roce 1988 tehdejší Československo na Pyrenejském ostrově 2:1 zvítězilo. "Bylo by skvělé, kdybychom to zopakovali a možná by to bylo ještě překvapivější než tehdy. Musíme kompaktně bránit, protože určitě přijde chvíle, kdy nás Španělé dostanou do hlubokého bloku. Musíme využít šance a doufat, že při nás bude stát velké štěstí, abychom takového výsledku mohli dosáhnout," doufá 29letý fotbalista.

Trochu problémem můžou být pro český tým vysoké teploty, které aktuálně v Málaze panují. "Ve Španělsku je sice hrozné vedro, ale je to pro oba stejné a my se s tím musíme nějak popasovat. Naštěstí se hraje večer, takže to bude snad lepší," nevymlouvá se Coufal. Zápas mezi Španělskem a Českem začíná v neděli ve 20:45.

Nastoupit proti Španělům by mohl i Václav Jurečka, který přestoupil do Slavie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události