Hokej

Neskutečné, shodují se Palát a Rutta po třetím postupu do finále NHL v řadě

Dokázali to. Hokejisté Tampy Bay otočili sérii s New Yorkem Rangers a potřetí v řadě postoupili do finále NHL, kde mohou zaútočit na mistrovský hattrick. Pod čtvrtým triumfem byl znovu podepsán i útočník Ondřej Palát, který se blýskl dvěma nahrávkami při hubeném vítězství 2:1.

Palát a obránce Jan Rutta už mají ve sbírce dva Stanley Cupy, nyní se mohou radovat potřetí v řadě, což se naposledy povedlo Islanders v roce 1983. "Pocity jsou krásné, je to něco neskutečného. Cesta tady však nekončí, máme před sebou finále a bude to ještě těžké," předpověděl Palát. "Jenom to podtrhuje, jak je tým silný a dobrý. Třetí finále ve třech letech je úžasné," přidal se Rutta.

Lightning po výhře hodili pověrčivost za hlavu a hráči se znovu dotkli trofeje pro vítěze Východní konference. Stejně jako v minulosti. "Poslední dva roky jsme se vždy dotkli, tak proč to neudělat i letos," řekl Palát, který se dvěma asistencemi podepsal pod oba góly svého týmu a celkem už v 17 zápasech posbíral 16 bodů (8 + 8).

Související obsah

Zlomovým momentem byla blesková odpověď na vyrovnávací branku sedm minut před koncem. "Snažili se půl zápasu vyrovnat. Potom se jim to povedlo, ale my hned další střídání vstřelili druhý gól. Byl hrozně důležitý," přemítal Palát. "Tento tým už několikrát ukázal, že je mentálně odolný. V tomto utkání jsme byli celou dobu lepší. I když Rangers vyrovnali, pořád jsme hráli dobře a hned jsme překlopili skóre zpět na naši stranu," souhlasil Rutta.

O Stanley Cup si to Tampa ve finále rozdá s Coloradem, za které chytá český brankář Pavel Francouz. První mač je na programu už ve středu. "Colorado je výborné mužstvo, které se do finále dostalo právem. Mělo týden volno a bude na nás nachystané," tušil Palát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události