Medveděv ve finále totálně selhal. Absolutně nestačil na 205. hráče světa

Tim Van Rijthoven Zdroj: Profimedia

Světová tenisová dvojka Daniil Medveděv totálně selhal ve finálovém zápase v nizozemském Hertogenboschi. V něm nastoupil až proti 205. hráči světa Timu Van Rijthovenovi. Domácí borec svého soupeře nakonec porazil 6:4 a 6:1.

Van Rijthoven začal zápas skvěle a svého soupeře brejkl hned při jeho prvním podání, jenže vzápětí přišel rebrejk. Poté si oba borci své servisy hlídali a rozhodnutí přišlo až v samém závěru za stavu 5:4 pro outsidera zápasu. V něm využil hned první nabídnutý brejkbol, a set tak putoval na stranu Nizozemce.

Druhý set byl naprosto jednoznačný. Světová dvojka na svého soupeře vůbec nestačila a rychle prohrávala 0:5. Poté šel Rus na servis, při kterém si 25letý tenista vybojoval mečbol, ten ale nevyužil. Medveděv alespoň odvrátil hrozbu kanára.

​V následujícím gemu si ale Van Rijthoven své podání udržel čistou hrou a slaví svůj první titul na okruhu ATP. Přitom před domácím turnajem neměl na svém kontě ani jedno vítězství v hlavní soutěži na ATP.

Medveděv se i přes porážku stane v pondělí novou světovou jedničkou, kde vystřídá Novaka Djokoviče.

Tereza Martincová v sobotu bojovala o postup do finále, zápas však musela vzdát: