Tenis

Kdy se vrátí Federer? Musím zůstat trpělivý, ale dělám pokroky, říká

Kdy se vrátí Federer? Musím zůstat trpělivý, ale dělám pokroky, říká
Zdroj: Profimedia

Tenista Roger Federer stále sní o návratu na kurty. Vrátit by se chtěl na zářijovém Laver Cupu, ale s jistotou to zatím potvrdit nemůže. Sám ale říká, že dělá pokroky, a doufá, že týmovou soutěž stihne.

Švýcarský tenista se na kurtu neobjevil téměř rok. Naposledy se představil na svém oblíbeném Wimbledonu, po kterém ale musel na třetí operaci pravého kolene. "Byl jsem na operaci na konci srpna a už tehdy mi to bylo jasné. Lidé se mě často ptají, jak to vypadá. A já musím opakovat, že to chce víc času," prozradil v rozhovoru pro stanici SRF.

Nyní se tak Federer věnuje převážně rehabilitaci a nabírání fyzičky. Tenis si zahraje maximálně se svými dětmi. S návratem na kurty si schválně dává na čas, aby postižené místo nepřetížil a problémy se mu nevrátily. "Musím zůstat trpělivý, ale stále dělám pokroky," dodal 20násobný grandslamový šampion.

Související obsah

​Vrátit by se chtěl na Laver Cupu, u jehož zrodu stál. Ten se bude hrát v Londýně 23. září. Poté by si chtěl zahrát říjnový turnaj v rodné Basileji. Poslední dva roky jsou pro Federera opravdu těžké. V roce 2020 odehrál pouze šest zápasů a loni 13. V žebříčku ATP se mezitím propadl na 50. místo a po letošním Wimbledonu ze žebříčku úplně vypadne.

V loňském roce oslavil Federer jubilejní 40. narozeniny:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události