Fotbal

Lewandowski už se údajně domluvil s Barcelonou. Má to ale velký háček

Lewandowski už se údajně domluvil s Barcelonou. Má to ale velký háček
Zdroj: Profimedia

Že Robert Lewandowski nebude v nové sezoně oblékat dres Bayernu Mnichov, je už téměř jasná věc. Otázkou ale zůstává, kam z německého velkoklubu přestoupí. Zájem o něj projevilo francouzské PSG, ale jejich nabídku polský reprezentant odmítl. Hlavním favoritem tak zůstává Barcelona, se kterou se podle španělských médií už hráč domluvil, ale klub musí snížit mzdy ostatních hráčů nebo někoho prodat, aby si jednoho z nejlepších útočníků světa mohl dovolit.

Španělské médium Mundo Deportivo píše o tom, že se Robert Lewandowski již s Barcelonou dohodl na tříleté smlouvě, během které by měl týdně pobírat v přepočtu pět milionů korun týdně, což mu celkově vynese 783 milionů korun. Takový balík peněz si ale katalánský klub momentálně nemůže dovolit. Na tom trvá i prezident LaLigy Javier Tebas. Barcelona tak musí zvážit, kterým hráčům má snížit plat nebo se jich bude muset úplně zbavit. Jednání o této otázce by mělo proběhnout ve čtvrtek. 

Lewandowski má v německém klubu platnou smlouvu ještě jeden rok, a tak si jej Bayern stále může ponechat. Polský útočník už ale rázně pokračování v Mnichově odmítl. "Moje éra v Bayernu skončila. Nevidím žádnou možnost hrát za tento klub," řekl přesvědčivě. "Bayern je seriózní klub a já věřím, že si mě nenechají, když tam nechci hrát. Přestup je nejlepším řešením. Doufám, že mi nebudou bránit," řekl kanonýr, který odehrál za bavorský klub 374 zápasů, ve kterých vstřelil 344 gólů a na dalších 72 gólů přihrál. 

Související obsah

​Jedním z řešení by mohl být prodej Frenkieho de Jonga, o kterého má velký zájem Manchester United. Přestupová cena se pohybuje v rozmezí 60 až 80 milionů eur (1,47 až 1,97 miliardy korun). Nizozemský záložník by se tak v Anglii znovu sešel s trenérem Erikem ten Hagem, který jej vedl v Ajaxu. Problémem ale je, že de Jongovi se do Manchesteru United příliš nechce. 

Lewandowski pomohl Bayernu k desátému ligovému titulu v řadě. Takto jej oslavili:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události