Plíšková začala na trávě vítězně, soupeřce nadělila dva kanáry. Siniaková končí

Karolína Plíšková se raduje Zdroj: Profimedia.cz

Česká tenistka Karolína Plíšková vstoupila do travnaté části sezony úspěšně. V prvním kole na turnaji v Berlíně sice prohrála s Estonkou Kaiou Kanepiovou první set v tiebreaku, ale v dalších dvou sadách neprohrála ani jeden gem, díky čemuž postoupila dál. První zápas byl naopak konečnou pro Kateřinu Siniakovou, která nestačila na Kanaďanku Andreescuovou, jež bude právě soupeřkou Plíškové v dalším kole.

Antukové turnaje se Karolíně Plíškové příliš nepovedly. Kromě turnaje ve Štrasburku, kde došla do semifinále, nedokázala na žádném z nich vyhrát dva zápasy po sobě. Bylo tedy otázkou, jak se jí bude dařit na o dost rychlejším povrchu. V loňském roce došla v Berlíně do osmifinále a soupeřkou jí nyní byla Kaia Kanepiová, kterou v kariéře ve všech třech zápasech dokázala porazit.

V prvním setu si obě hráčky držely své podání, ale Plíšková nebyla příliš přesvědčivá, když musela odvracet hned sedm brejkbolů soupeřky a sama si nevytvořila ani jeden. V klíčových momentech se ale mohla spolehnout na esa, kterých trefila během úvodní sady devět. O vítězce musela rozhodnout zkrácená hra, ve které se česká hráčka dostala do vedení 4:3 s brejkem, ale nakonec prohrála 5:7.

​Další dvě sady ale nabídly naprosto odlišnou podívanou. Plíšková se rychle dostala do vedení 5:0, aniž by soupeřce dala jakoukoli šanci na výhru v gemu. Nakonec Estonce nadělila kanára, kdy i přes odvrácený brejkbol dopodávala na konečných 6:0. Stejným výsledkem skončil i rozhodující třetí set. Plíšková si v celém zápase pomohla celkem 17 esy a za celý zápas neztratila ani jednou své podání.

Soupeřka Plíškové vzešla ze souboje další Češky Kateřiny Siniakové a Kanaďanky Biancy Andreescuové. Rodačce z Hradce Králové nevyšel začátek utkání, když prohrávala 1:3. Sice se jí podařilo otočit na 4:3, ale úvodní sadu nakonec ztratila 4:6. Špatně to se Siniakovou vypadalo i ve druhém setu, kdy prohrávala 3:4 s brejkem, ale na poslední chvíli zabrala a srovnala na 1:1 na sety.

Ve třetím setu se česká tenistka dostala do vedení 2:0 a už to vypadalo, že převzala otěže utkání, jenže po vzoru prvního setu nezvládla koncovku a nakonec prohrála 4:6, 6:4 a 4:6.