Hokej

Palát v play-off září. Bývalý spoluhráč z Tampy zhodnotil, čím je pro tým užitečný

V noci ze středy na čtvrtek začne finále kanadsko-americké NHL. Hokejisté Tampy v něm zabojují o třetí Stanley Cup v řadě. V čele jí ale stojí velice silný soupeř v podobě Colorada Avalanche, který byl druhým nejlepším týmem po základní části a v semifinále vyřadil silný Edmonton 4:0 na zápasy. Rozložení sil jsme ve Třetím poločase probrali s obráncem Anaheimu Andrejem Šustrem, který v letošní sezoně za Tampu nastoupil v patnácti zápasech.

"Tampa je velice zkušený tým. Není to náhoda, že se dostala potřetí za sebou do finále Stanley Cupu," říká na začátku rozhovoru přesvědčeně Šustr. "Ví, co obnáší být úspěšný v play-off a vyhrávat. Blokování střel se a obětování se pro tým je pro ně naprosto normální věc, a proto jsou tak úspěšní," dodává 31letý obránce. 

V dresu Tampy se v play-off velmi daří Ondřeji Palátovi, který v sedmnácti zápasech vstřelil osm gólů a na dalších osm přihrál. "Ondra to prokazuje už několik let. Hráli jsme spolu i play.-off v AHL. Ve vyřazovacích bojích se dokáže zlepšovat každým zápasem. Týmu přináší obětavost, nic nevypustí, vybojuje puky a chodí do nepříjemných prostorů. Doplňuje první lajnu, kdy vytváří prostor pro další hráče, ale i sám dokáže zakončovat akce," říká Šustr.

V dresu Blesků najdeme i obránce Jana Ruttu, pro kterého má Šustr také slova chvály. "Ruťák často nastupuje po boku Víctora Hedmana, což není jednoduché hrát vedle takového hráče. On se toho ale zhostil velice dobře. Je to velice dobrý hráč do obrany a přínos pro Tampu," hodnotí hráč, který v NHL posbíral už 361 startů. 

Související obsah

​Na straně Colorada se o místo v bráně bude prát Pavel Francouz, který skvělými výkony provedl Colorado semifinálovou sérií. Mezitím se ale stihl uzdravit Darcy Kuemper, který zpravidla plní roli jedničky. Kdo podle Šustra bude stát ve finále v brance? "Těžko říct. Bude to těžké rozhodnutí. Pavel zamotal hlavu, jak nastoupil při zranění Kuempera, což nebylo jednoduché. Já Francíka osobně znám a moc mu přeju, aby si tuhle sérii užil a měl možnost ji vyhrát."

Na celý rozhovor s Andrejem Šustrem se můžete podívat u titulní fotografie tohoto článku. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události