MMA

Nový UFC šampion Procházka pronikl i do žebříčku těch nejlepších

Nový UFC šampion Procházka pronikl i do žebříčku těch nejlepších
Jiří Procházka s pásem pro šampiona UFC Zdroj: UFC

Je to černé na bílém – Jiří Procházka po úterní aktualizaci žebříčků vévodí polotěžké váze. První český UFC šampion navíc pronikl i do patnáctky nejlepších bojovníků napříč vahami.

UFC aktualizovalo žebříčky a není překvapením, že Jiří Procházka, který o víkendu na UFC 275 porazil Glovera Teixeiru, je na vrcholu kategorie do 93 kg.

Jeho soupeř a bývalý šampion klesl o jednu pozici na místo vyzyvatele číslo jedna, ze kterého vyšoupl Jana Blachowicze, který je nyní na druhé příčce. Kompletní žebříčky naleznete zde.

UFC žebříčky (14.6.22) - Jiří Procházka po zisku titulu pronikl do žebříčku P4P Zdroj: koláž TN.cz/UFC

​Procházka navíc po třech vítězstvích v UFC pronikl i do takzvaného žebříčku P4P, který řadí zápasníky napříč vahami. Rodák z Hostěradic je jako nováček na jedenáctém místě, hned za Deivesonem Figueiredem, Jonem Jonesem a Aljamainem Sterlingem. Teixeira po porážce klesl o sedm míst na patnáctou příčku. Světovou jedničkou, pokud bereme UFC jako nejlepší organizaci na světě, je stále šampion velterové váhy Kamaru Usman.

Související obsah

​Zajímá vás cesta Jiřího Procházky k pásu šampiona? Na Voyo můžete nyní zhlédnout dokument Jiří Procházka: Cesta bojovníka, kde nechal nahlédnout do svého soukromí a promluvil o svém dětství i své filozofii inspirované japonskými samuraji.

Podívejte se na trailer:

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události