MMA

Další soupeř Jiřího Procházky? Šéf UFC váhá mezi těmito jmény

Další soupeř Jiřího Procházky? Šéf UFC váhá mezi těmito jmény
Zápasník Jiří Procházka Zdroj: profimedia.cz

Kdo bude dalším soupeřem Jiřího Procházky? Šéf UFC Dana White aktuálně mluví hned o třech potenciálních vyzyvatelích, kteří by mohli s českým šampionem polotěžké váhy zápasit.

Ačkoliv se nejvíce mluví o polském ranaři Janu Blachowiczovi, šéf UFC Dana White zmínil v podcastu The Spinnin Backfist MMA Show, že existují hned tři jména, která by mohla Jiřího Procházku vyzvat.

Dana White pak zmínil zejména následující duel mezi Magomedem Ankalaevem a Anthonym Smithem, který se bude konat 30. července v rámci galavečera UFC 277. "Je pravděpodobné, že zápas mezi Anthonym Smithem a Magomedem Ankalaevem bude o nového vyzývatele," prohlásil White v podcastu.

Právě Magomed Ankalaev patří mezi zápasníky v polotěžké váze, kteří letí žebříčkem raketově nahoru. 30letý Rus už vyhrál osm zápasů v řadě a výhrou nad Anthonym Smithem by se mohl dostat až k titulové šanci.

Související obsah

​Nicméně ve hře je právě také polský ranař a bývalý držitel pásu v polotěžké váze Jan Blachowicz, který si po zápase Jiřího Procházku odchytnul a vyzval ho k souboji. Tento duel by se mohl navíc konat ve střední Evropě.

"Je noční můra se rozhodnout. Takže uvidíme, jak se věci vyvinou. Jeden z těchto tří by měl být vyzývatelem," dodal White.

Související obsah

​Otázkou také je, jak to bude s poraženým šampionem Gloverem Teixeirou, jenž si po porážce vyžádal na sociálních sítích odvetu. Ta by i vzhledem i vyrovnanosti duelu proti Jiřímu Procházkovi dávala určitým způsobem smysl.

Poznejte Jiřího Procházku. V dokumentu, který naleznete na Voyo, nový šampion UFC mluví o své cestě na vrchol, vztahu k boji, hledání mužské identity a smyslu života.

Jiří Procházka je novým šampionem UFC v polotěžké váze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události