Další sporty

Jedinečná show v Karlových Varech! Podmol chystá jeden z nejtěžších skoků

Jedinečná show v Karlových Varech! Podmol chystá jeden z nejtěžších skoků
Filip Podmol Zdroj: FMX Gladiator Games

Filip Podmol se v sobotu v Karlových Varech pokusí o jeden z nejtěžších triků ve freestyle motokrosu. Jedná se o proslulé dvojité salto na motorce, které 26letý závodník předvedl naposledy před dvěma lety. "Pořád mám k tomu respekt a rozhodně to nebude nic lehkého. Ale uvidím, třeba mě lidé vyburcují k ještě větším bláznivinám," řekl. Celá akce začne od 18 hodin v KV Aréně a lístky jsou stále k dispozici.

Na této výjimečné show budou své umění předvádět nejen jezdci na motorkách, ale také koloběžkáři a létat budou také kola. Hlavními hvězdami budou bratři Filip a Libor Podmolové. "Došel jsem jednou za bráchou s tím, že bychom to měli rozjet. Pro mě je to takové miminko, splněný sen. Máme totiž spoustu zkušeností z podobných akcí, objíždíme s freestyle motokrosem celý svět. A vidíme, že je vždycky plno a velký zájem o tyhle adrenalinové události," řekl mladší z obou sourozenců Filip.

Ten má pro fanoušky připravený také speciální skok, který chce předvést také v rámci PODMOL Brothers MOTIVATION show, jež bude mít premiéru v sobotu 18. června v KV Aréně. "Chci také ukázat své nejlepší triky, co dovedu," usmál se mladší bratr ze slavné motorkářské rodiny. "Tahle show bude ale také o příbězích jiných sportovců, kteří se dokázali prosadit ve světě, ale u nás se o nich zatím moc toho neví. V extrémních sportech patříme mezi elitní země," řekl sebevědomě. 

Související obsah

​Freestyle motokros není jen nesmírně atraktivní podívaná pro fanoušky, ale jedná se i o jeden z nejvíc nebezpečných sportů na světě. Vyprávět by o tom mohl i Filip Podmol, který si při jednom z letošních tréninků vyhodil rameno, ale sám si ho dokázal také nahodit. "Mám na to jeden chmat, při kterém se musím dotknout rukou špičky své nohy a pak ho silou vrátím zpět. Ano, je to více než bolestivé," přiznal závodník, který chce být jednou nejlepší na světě a uspět také na olympiádě extrémních sportů. "Dva roky jsem teď zabrzdil kvůli koronavirové pandemii. Seriál mistrovství světa se zcela zastavil, místo něho jsou teď exhibiční závody. Snad v příštím roce se opět rozjede tak, aby to mělo statut oficiálního mistrovství pod hlavičkou mezinárodní federace," přeje si Podmol, kterému je 26 let. 

Brány k show v Karlových Varech se otevřou v sobotu v 15:30, v 16:15 bude možné přijít s dětmi na osobní setkání s jezdci. Freestylová exhibice odstartuje v 18 hodin. 

Libor Podmol byl v lednu hostem Třetího poločasu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události