Motorsport

Podmolovi vyndali šrouby. Můj stav se lepší, mám velké plány, hlásí motokrosař

Podmolovi vyndali šrouby. Můj stav se lepší, mám velké plány, hlásí motokrosař
Freestyle motokrosař Libor Podmol je po operaci. | Zdroj: poskytnul Libor Podmol

Přestože se freestyle motokrosař Libor Podmol už dlouhou dobu léčí z vážného zranění, které utrpěl při závodech v Německu v roce 2019, je stále velmi aktivní na mnoha frontách. V loňském roce se zúčastnil Dakarské rallye a natočil film Život je cíl. Nedávno mu z nohy vyndali několik šroubů, které měl v těle od osudného karambolu. Teď se chystá na premiéru svého filmového počinu.

Když v roce 2019 nepříjemně havaroval, museli mu lékaři zpevnit nohu devětatřiceti šrouby. Přesto zůstal Libor Podmol i nadále velmi činorodý a v době rekonvalescence stihl řadu věcí – vyrazit na Dakarskou rallye nebo natočit dva filmy a napsat knihu.

Naposledy v nemocnici prodělal zákrok, při kterém mu měli šrouby vyndat, všechny se ale nakonec vyoperovat nepovedlo. "Zkoušeli mi v Malvazinkách vyndat všechno železo z pravé nohy, nakonec to nevyšlo. Několik šroubů mám ale pryč. Můj stav se lepší – musí, v tomto roce mám velké plány," uvedl úspěšný sportovec.

Kosti mu sice podle jeho slov srůstají dobře, přesto má s některými aktivitami stále problémy. I tak doufá, že by se jeho zdravotní stav mohl brzy zase zlepšit. "V pravačce mám dvacet šroubů, to je moje horší noha, která mi dělá problémy. Po nedávné operaci jich už mám o něco méně. Cítím se určitě lépe. Ale nejde mi moc běhat, procházky po nákupním centru mi nedělají dobře. Ale to asi žádnému chlapovi," zlehčil situaci.

Rekonvalescenci navíc podporuje správnou životosprávou i činnostmi, jež mu pomáhají s léčbou. "Dlouhodobě jím speciální bylinky a jídlo. Byl jsem teď dva měsíce na Srí Lance a chůze po písku mi dělají dobře. Čekám, až mi vyndají železa z nohou, pak začnu chodit na magnety, osvětlování nebo CBD. Do toho užívám omega 3," přiznal Podmol.

O náročné době mezi těžkým pádem a Dakarem, kterého se loni zúčastnil, natočil sedmatřicetiletý závodník dokumentární film s názvem Cesta je cíl, a také napsal knihu. Nově představil další snímek – dokument Život je cíl. "Peníze, které jsme vydělali z předešlého filmu jsme vrazili do nového projektu. Procestovali jsme půlku světa, byli třeba v Africe, mluvili s domorodci a hloubali o smyslu života nebo aktuálním světě," řekl ke svému počinu.

Související obsah

​I když toho má na kontě už spoustu, nadále plánuje velké věci. A to už pro tento rok. "Až se dám do kupy, pojedeme natočit náš třetí dokumentární film, se kterým objedeme na konci léta šňůru po kinech. V květnu nás čeká FMX Gladiator Games v pražské 02 aréně, dále pak Masters of dirt ve Vídni, Crusty Demons v Anglii a poté v červnu první velká Podmolbrothers show v aréně v Karlových Varech. Po těchto eventech bych se chtěl znovu zaměřit na přípravu pro Dakar 2023," vypočítal Podmol.

Na letošní Dakar nejel jen kvůli plánované operaci, příští ročník však rozhodně nechce vynechat. Už jen při sledování mu závodění chybělo. "Fandil jsem českým klukům a celkem mě svrběly ruce. Doufám, že se na startu příštího ročníku Dakaru objevím," uzavřel.

Takhle se radoval Libor Podmol z dojezdu na Dakarské rallye v loňském roce. Letošního ročníku se kvůli zdravotnímu stavu nezúčastnil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události