Sport

Uvidíme, koho UFC nabídne. Blachowicz? Tomu jsem poslal pusu, říká Procházka

Nový UFC šampion polotěžké váhy Jiří Procházka je po historickém vítězství zpět doma. Poté, co ho v Brně přivítalo přes osm tisíc lidí, poskytl redakci TN.cz popříjezdový rozhovor. Promluvil v něm o chybách v zápase, plánovaných oslavách i o budoucí obhajobě. Také prozradil, proč jednomu z možných soupeřů Janu Blachowiczovi poslal polibek.

Pás je doma, ale je tohle to vítězství, které jste chtěl?
To je dobrá otázka. Hele, jak jste řekl, pás je doma a po tomhle házím všechno stranou. Kritiku si nechám na později, protože minule jsem hned po zápase začal kritizovat a vůbec jsem si to neužil. Vím, že to byla chyba, takže tu samou chybu neudělám. Teď je na řadě pořádná oslava a pak se na to můžeme vrhnout, pořádně to rozebrat s energií z oslavy.

Kde budete zisk titulu slavit, zase Hostěradice s kamarády?
Z Hostěradičákama to musím oslavit. Ale mám víc adeptů na oslavy, více lidí, se kterými bych to chtěl oslavit. Takže udělám nějakou větší oslavu. Nechám to vyplynout.

Kdy se hodláte vrátit do tréninku?
Určitě měsíc si nechám na to, abych pořádně zregeneroval tělo.

Pak tedy přijde čas na kritiku, takže to ještě nebylo to "mistrovství", které je váš hlavní cíl?
Určitě jste ten zápas viděli, to určitě nebylo mistrovství. Připomněl jsem si své válečnické kořeny. Že je vždy potřeba odevzdat všechno, věřit, jít a dokázat. Nic jiného. Tak proto ten zápas byl úžasný, ale abych v tom hledal mistrovství, tak to určitě nebylo.

Glover Teixeira (modrý roh) trefuje Jiřího Procházku Zdroj: profimedia.cz

Co se vám honilo hlavou během toho pátého kola, kdy jste byl kousek od prohry?
No říkal jsem si, že už musím sakra něco udělat, abych to otočil. Protože jsem cítil, že zápas není v mých rukách a nebyl. Věděl jsem, že se mi Glovera nedaří ukončit bombami, tak jsem se vhrnul do toho ho uškrtit.  

Překvapilo vás, jak Teixeira ve 42 letech odolával vašim úderům?
Překvapilo mě to. Já jsem si v prvním kole udělal něco s levou rukou, takže jsem s ní nemohl bouchat naplno. Moc to nešlo, i když jsem fakt chtěl, tak to nešlo, nebo šlo, ale blbě. Zbraně na něj nevycházely a musím říct, že fakt to byl tvrdý ořech. Jsem rád, že se to povedlo. Když to nešlo tímto způsobem, tak to šlo jiným způsobem. To je škola strategie.

Co říkáte na to, že jste Teixeiru ukončil jeho vlastní doménou škrcením?
Jak jsem říkal v rozhovorech před zápasem: 'Je mi jedno, jakým způsobem zvítězím. Udělám pro to cokoli.' Přišlo škrcení, udělám škrcení.

Související obsah

V zápase to několikrát vypadalo, že jste v problémech. V prvním kole jste dokonce poklepával na soupeře. Byl tam moment, kdy jste měl opravdu namále?
Bylo to v pohodě, celou dobu jsem to měl tak nějak pod kontrolou. I pod údery, co jsem dostal, ačkoli jsem se chvílemi motal, věděl jsem, co dělám. Jediný, co tam měl krásně nasazený, byl arm-triangle, ale povedlo se mi se z toho dostat.

Je hodně brzo, ale už vás napadlo, s kým budete pás obhajovat? Teixeira si řekl o odvetu, v hale jste si vyměnili pár slov s Janem Blachowiczem a Dana White prohlásil, že by se vyzyvatelem mohl stát i vítěz duelu Anthony Smith vs. Magomed Ankalajev.
Ti dva poslední jmenovaní jsou pro mě novinka. Ale docela jsme si prohodili slova s Blachowiczem. Uvidíme, jaké karty UFC dá na stůl, co nám nabídnou a pro tu nejlepší nabídku půjdeme.

Související obsah

Co jste si s Blachowiczem řekli?
Janek chtěl trochu zahrozit. Začal, že jsem další na řadě. Já mu řekl, že jsem chtěl jít s Aleksanderem Rakičem. On řekl, že ho ale porazil a že je další na řadě. Tak jsem mu řekl: 'OK, pojďme na to.' Hned začal být agresivní a já říkám: 'Proč jsi tak agresivní, miluji tě.' Tak jsem mu poslal pusu.

UFC zápasník Jan Blachowicz Zdroj: Profimedia

V Brně vás vítalo osm a půl tisíce lidí, jaký to byl pocit?
Úžasné, úžasné. Jsem hrozně rád za to, že se MMA tak posunulo dopředu. Jedeme dál.

Dříve jste prozradil, že vaše maminka dlouho neschvalovala sport, který jste si vybral. Co vám řekla teď, když jste nejlepší na světě?
No, to je dobrá otázka. Na to se jí hned ráno zeptám, až se s ní potkám. Uvidím zítra ráno.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události