MMA

Procházka klepal už v prvním kole. Rozhodčí vysvětlil, proč zápas neukončil

Procházka klepal už v prvním kole. Rozhodčí vysvětlil, proč zápas neukončil
Jiří Procházka v zápase s Gloverem Teixeirou Zdroj: Profimedia.cz

V neděli ráno se Jiří Procházka nesmazatelně zapsal do historie MMA, když v pátém kole porazil Glovera Teixeiru a získal šampionský pás v UFC. Vše ovšem mohlo být jinak a rodák z Hostěradic mohl prohrát už v prvním kole, pokud by rozhodčí ukončil zápas, když ležící Procházka klepal do soupeře. Sám sudí se k situaci vyjádřil po zápase.

Titulový souboj Procházky s Teixeirou dostal na starost zkušený rozhodčí Marc Goddard. Hned v prvním kole mohl parádní bitvu ukončit, jelikož Procházka si zahrával. Když ležel pod svým soupeřem a Teixeira se snažil chytit Čecha pod krkem, poklepal ho po zádech, což by mohl rozhodčí považovat za vzdání se.

Právě na tento moment se jeden z fanoušků Goddarda zeptal na twitteru a rozhodčí mu odpověděl. "Haha. Jiří mu ve skutečnosti gratuloval a povzbuzoval svého soupeře! Udělal to několikrát a já jsem mu řekl, že je to riskantní hra, haha," napsal britský sudí na sociální síti.

"Ale bylo to velmi jasné, co dělá, a co tím zamýšlí. Oslavujme tento úžasný boj obou gentlemanů," dodal ke své odpovědi.

Procházka na svého soupeře poklepal znovu dvě minuty před koncem pátého kola, ale v tu chvíli bylo zřejmé, že Teixeira mu nedává žádnou páku či škrcení, tudíž poplácání po hlavě nebylo signálem pro rozhodčího, aby zápas ukončil.

Související obsah

​Naopak český samuraj v poslední minutě dokázal situaci obrátit, nasadil svému soupeři škrcení a Teixeirovo poklepání už znamenalo konec. Brazilec poprvé v životě prohrál na submisi a Jiří Procházka získal šampionský pás.

Takto slavil Jiří Procházka svůj úspěch na náměstí v Brně a následně poskytl rozhovor do Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události