Kvitové se nedařilo ani na oblíbené trávě, v prvním kole končí i Muchová

Tuniská tenistka Ons Jabeurová dosáhla v pondělí svého kariérního maxima, když se ve světovém žebříčku posunula už na čtvrté místo. Tento úspěch oslavila vítězstvím v prvním kole turnaje v Berlíně, když porazila českou hráčku Karolínu Muchovou 6:3 a 6:3. Nedařilo se ani Petře Kvitové v Birminghamu, když prohrála s Brazilkou Beatriz Haddadovou Maiaovou 6:7 a 2:6. Jihoameričanka tak úspěšně navázala na vítězný turnaj v Nottinghamu. Své utkání rozehrála také Tereza Martincová, ale její zápas, jehož první seto prohrála s Italkou Giorgiovou 6:7, byl kvůli tmě přerušen.

Obě tenistky se na profesionálním WTA okruhu utkaly úplně poprvé a začátek zápasu byl vyrovnaný. Do stavu 3:3 si držely svá podání, když obě shodně nevyužily jednu možnost k prolomení servisu soupeřky. Od tohoto stavu ale rodačka z Olomouce ztratila tři gemy v řadě, což znamenalo i prohru v prvním setu 3:6.

Stejně špatně vstoupila světová osmdesátka i do druhého setu, když se Tunisanka dostala do rychlého vedení 3:0. Tento náskok si udržela až do konce a po výhře 6:3 a 6:3 potvrdila roli turnajové jedničky. Na turnaji v Berlíně tak zůstala v pavouku pouze jediná Češka, a to Karolína Plíšková, jež se ve druhém kole utká s Kanaďankou Biancou Andreescuovou.

Povedenou sezonu neprožívá Petra Kvitová. Na antuce vyhrála jediný zápas a chuť si nezlepšila ani na oblíbeném travnatém povrchu. V prvním kole turnaje v Birminghamu čelila 32. tenistce světa Haddadové Maiaové, která je v žebříčku hned za dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou.

​Začátek prvního setu se Kvitové nepovedl, když ve třetím gemu ztratila svůj servis. Průběh úvodní sady se jí ale podařilo otočit, a tak ji za stavu 5:3 mohla dopodávat. To se ale nepovedlo, a tak o vítězce musel rozhodnout tiebreak. V něm byla úspěšnější Brazilka, když jej vyhrála 7:4.

I ve druhém setu tahala Kvitová za kratší konec provazu. Od stavu 2:2 prohrála čtyři gemy v řadě a s turnajem se loučí už v prvním kole. Její soupeřka si naopak připsala už šestou výhru na trávě v řadě.

Velký příslib má český ženský tenis v podobě Lucie Havlíčkové, která na juniorském French Open vyhrála dvouhru a čtyřhru: