Nepochopitelný debakl. Anglie si v Lize národů uřízla neskutečnou ostudu

Zklamaný Harry Kane Zdroj: Profimedia

Tak tohle nikdo nečekal. Národní tým Anglie, za který v základní sestavě nastoupily ty největší hvězdy, prohrál na svém stadionu s podceňovaným Maďarskem vysoko 0:4. Albion tak inkasoval čtyři góly na svém území poprvé od roku 1953. A komu se to povedlo naposledy? Světe, div se...Maďarsku v roce 1953. Ve zbylých zápasech skupiny A splnily reprezentace Německa, Nizozemska a Walesu roli favorita.

Anglie v prvních třech zápasech Ligy národů získala pouze dva body, když prohrála v Maďarsku a uhrála remízu s Německem a Itálií. V odvetném utkání proti Maďarsku tak musela bodovat, aby se vyhrabala z posledního místa své skupiny. Utkání se jí ale hrubě nepovedlo.

Už v 16. minutě poslal hosty do vedení Roland Sallai, který se ve vápně dostal k odraženému míči a překonal Ramsdalea. Do konce prvního poločasu si šance na vyrovnání vypracovali Stones a Saka, ale skóre zůstalo neměnné.

Druhého gólu se diváci dočkali v 70. minutě, ale opět se překvapivě trefili Maďaři. Sallai povedenou střelou šajtlí překonal Ramsdalea a vstřelil tak svůj druhý gól v utkání. O deset minut později bylo pro Albion ještě hůře, když Zsolt Nagy tvrdou ranou k levé tyči zvýšil na 3:0. Čtvrtý hřebíček do rakve pak v 89. minutě zasadil Anglii Daniel Gazdag. Tou dobou už navíc hráli svěřenci trenéra Southgatea v deseti po vyloučení Stonese po druhé žluté kartě. V tomto případě ale rozhodčí udělal chybu, protože hráč Manchesteru City rozhodně nefauloval.

Maďarsko se tak díky výhře ujalo se sedmi body vedení ve své skupině. Druhým zápasem v této skupině byl atraktivní duel mezi Německem a Itálií. Domácím se podařilo spustit neuvěřitelný gólový uragán, kdy v 70. minutě vedli už 5:0. Poslední mistři Evropy poté skóre korigovali na konečných 5:2 pro naše sousedy.

Zbylé dva zápasy elitní skupiny už překvapení nenabídly. Nizozemsko porazilo v béčkové sestavě Wales 3:2, když v 93. minutě rozhodl Depay, a Belgie vyhrála v Polsku těsně 1:0.

Úterní výsledky Ligy národů skupiny A:

Anglie–Maďarsko 0:4

Branky: 16. Sallai, 70. Sallai (Ádám), 80. Z. Nagy (Ádám), 89. Gazdag (Á. Nagy)

Německo–Itálie 5:2

Branky: 10. Kimmich (Raum), 45+4. Gündoğan (pen.), 51. Müller, 68. Werner (Gnabry), 69. Werner (Gnabry) – 78. Gnonto, 90+4. Bastoni (Dimarco)

Nizozemsko–Wales 3:2

Branky: 17. N. Lang (Janssen), 23. Gakpo, 90+4. Depay (Bergwijn) – 26. Johnson (Wilson), 90+2. Bale (pen.)

Polsko–Belgie 0:1

Branky: 16. Batshuayi (Tielemans)

Zatímco v Evropě se hrála Liga národů, Australané vybojovali účast na MS a takto postup slavili: