Červená, jakou svět neviděl. Anglický reprezentant byl nesmyslně vyloučen

Zklamaný obránce John Stones Zdroj: Profimedia

Anglie si v úterý připsala historický debakl, když na domácím hřišti prohrála s Maďarskem ostudně 0:4. Není to ale jediné, o čem se mluví. Obránce John Stones byl v 82. minutě vyloučen po druhé žluté kartě, přičemž ta druhá je více než sporná.

Na chod zápasu už Stonesovo vyloučení nemělo příliš vliv. Ve chvíli, kdy musel předčasně do sprch, už prohrávala Anglie 0:3. První žlutou dostal zadák Citizens v 37. minutě a druhou v 82. Nicméně faul tam zřejmě viděl pouze rozhodčí Turpin.

K čemu vlastně došlo? Maďarský záložník Daniel Gazdag šel napadat Reece Jamese, přičemž probíhal kolem již zmíněného Stonese. Tomu narazil do ramene, chytil se za obličej a skácel se k zemi.

Sudí Turpin neváhal a dal Stonesovi druhou žlutou kartu a ten tak musel ze hřiště. Celou situaci navíc nezkoumal ani VAR a frustrace anglických fotbalistů i fanoušků dosáhla vrcholu.

"Skvělý herecký výkon," napsal jeden z příznivců Anglie na twitteru. "Prostě ho paralyzoval. Jasná druhá žlutá karta," dodal ironicky další fanoušek Three Lions.

​Po vyloučení Stonese Maďarsko ještě jednou skórovalo, když se prosadil právě Gazdag. Anglie tak prohrála doma s Maďarskem 0:4 a ve skupině je momentálně na posledním čtvrtém místě s pouhými dvěma body, což by znamenalo sestup do divize B Ligy národů.

Drsný faul si v uplynulé sezoně v Bundeslize zapsal Vladimír Darida. Poté si tři zápasy nezahrál: