Tenis

Je rozhodnuto. Rusové a Bělorusové smí hrát na US Open

Je rozhodnuto. Rusové a Bělorusové smí hrát na US Open
Zdroj: isifa.com

Vedení tenisového US Open rozhodlo, že ruští a běloruští tenisté smí nastoupit na závěrečném grandslamu sezony. Americká tenisová federace (USTA) tak nenavázala na zástupce Wimbledonu, kteří Rusům a Bělorusům účast na londýnské trávě zatrhli. Vítězství tak bude moci obhajovat aktuální světová jednička Daniil Medveděv, jenž v loňském finále porazil Novaka Djokoviče.

Máte zelenou. Zástupci US Open se definitivně rozhodli a oznámili, že povolí účast na letošním čtvrtém grandslamu Rusům a Bělorusům. Ti nemohou startovat na blížícím se Wimbledonu, jeho vedení jim totiž účast kvůli dění na Ukrajině zakázalo. 

USTA, tedy Americká tenisová federace, sice odsoudila ruskou invazi, zároveň ale v oficiálním prohlášení uvedla, že se každá organizace řídí v rozhodování jedinečnými okolnostmi, které ovlivňují její verdikt. 

"Na základě našich vlastních okolností umožní USTA všem způsobilým hráčům, bez ohledu na národnost, soutěžit na US Open 2022," stojí v prohlášení podle CNN.

Vedení závěrečného grandslamu sezony se navíc nechalo slyšet, že se hodlá zapojit i do humanitární pomoci pro Ukrajinu. US Open tak naváže na French Open, na němž Rusové a Bělorusové rovněž mohli startovat.

Související obsah

O možnost obhajovat prvenství tak nepřijde Rus Daniil Medveděv, jenž loni v třísetové bitvě porazil Novaka Djokoviče a nedávno se stal světovou tenisovou jedničkou. Turnaj ve Flushing Meadows začne v New Yorku 29. srpna 2022.

Vedení Wimbledonu Rusy a Bělorusy na kurty nepustí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události