Bianca Andreescuová

Plíšková byla kousek od vyřazení. Nakonec postupuje do čtvrtfinále

Karolína Plíšková Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Plíšková se na turnaji v Berlíně raduje z postupu do čtvrtfinále. V osmifinálovém boji s Biancou Andreescuovou vyhrála první set, druhý ovšem snadno ztratila a ve třetím odvracela na příjmu vyřazení. Nakonec rozhodovala zkrácená hra, ve které Plíšková využila třetí mečbol a vyhrála 2:1 na sety.

V prvním setu si obě hráčky do stavu 2:2 držely servis. Pak o něj ovšem Plíšková přišla, naštěstí ihned přišel rebrejk. Za stavu 5:4 servírovala kanadská tenistka, Češka si vypracovala jeden setbol, který ihned využila.

Druhá sada Plíškové vůbec nevycházela, a to už od začátku. Přišla o první dvě podání a rychle prohrávala 0:4. V dalším průběhu si sice dvakrát servis udržela, jenže za celou dobu se nedostala ani k jednomu brejkbolu a nakonec prohrála 2:6.

​Na řadu tak přišel rozhodující set. Plíšková téměř po celou sadu byla o jeden brejk pozadu, ale když Kanaďanka servírovala na vítězství v zápase, Plíšková svou soupeřku brejkla. V dalším gemu byla blízko ztráty podání, ale dva brejkboly odvrátila.

Zápas tak došel až do tiebreaku. V něm to byla dlouho přetahovaná o každý balón. Rodačka z Loun si vypracovala tři mečboly, ten poslední jí konečně vyšel a sedmá hráčka světa se tak mohla radovat z postupu mezi nejlepší osmičku turnaje.