MMA

Martínek jde do boje v KSW. Jak jeho premiéru sledovat?

Už tuto sobotu do největší evropské MMA organizace pronikne další Čech. Michal "Blackbeard" Martínek se na KSW 71 postaví polskému knokautérovi Filipu Stawowému. A to není vše, v kleci dojde k odvetě dvou boxerů, obhajobě titulu lehké váhy a vůbec poprvé k zápasu v K1 s malými rukavicemi. Podívejte se, jak český debut sledovat a co dalšího se v kruhové kleci odehraje.

Jak sledovat?

Polská organizace vůbec poprvé zamíří na sever země do města Toruň. Vy můžete přímý přenos celého galavečera KSW 71 sledovat z pohodlí domova, v sobotu od 19:00 na Voyo. Michal Martínek jde na řadu jako třetí, tedy odhadem po 20. hodině.

Debut Michala Martínka

Po Patriku Kinclovi, Magdaléně Šormové, Davidu Martiníkovi či Luboši Lesákovi a Miroslavu Brožovi do KSW vstoupí těžkotonážník Michal Martínek. Svěřenec Andrého Reinderse do Polska míří z ruské ACA, kterou opustil po vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině. Na úvod ho čeká těžký oříšek, "bulldog s plechovou hlavou", domácí Filip Stawowy.

Polský MMA zápasník Filip Stawowy Zdroj: se svolením KSW

​V kleci se potkají dva ranaři, kteří při zápase nesází na nic víc než na sílu svého úderu. Polák z jedenácti soupeřů hned osm ukončil před limitem, jednou vyhrál na body a jen dvakrát poznal porážku. Martínek má na kontě šest ukončení via KO./TKO. a jednu submisi, dvě vítězství na body a tři porážky, z čehož dvě na půdě ACA (poslední zápas s Denisem Smoldarevem byl ukončen po dvou inkasovaných nedovolených úderech) a jednu z boje o smlouvu s UFC.

"Očekávám od toho zápasu trochu jiný průběh. Já jsem agresivní striker, který jde dopředu. On je plechová palice, která dost ustojí. Těží z toho a otáčí zápasy, kdy prohrává. Kluci se do něj vysypou a on je pak trefí," hlásí Martínek, který je připraven jak na zápas na tři kola, tak na rychlou přestřelku. Více se dozvíte ve velkém rozhovoru níže.

Související obsah

​Jak to vidí bookmakeři?

Šance jsou téměř vyrovnané. České sázkovky favorizují Martínka s kurzem na vítězství okolo 1,7. Polákovi věří s kurzem okolo 2. Šance, že zápas skončí před limitem via KO./TKO., je vysoká – kurz kolem 1,35.

Hlavní zápas o titul lehké váhy

O hlavní zápas večera se postará šampion lehké váhy Marian Ziólkowski, který bude už potřetí bránit pás. Tentokrát proti Sebastianu Rajewskému. Oba mají za sebou sérii tří vítězství, šampion porazil Szymańského, Kazieczka a Boryse Mańkowského. Vyzyvatel si titulovou šanci vysloužil skalpem bývalého šampiona Artura Sowińského, UFC veterána Niklase Bäckströma a Sava Laziče.

Takto Ziólkowski obhájil pás proti Maciejovi Kazieczkovi:

Na co se těšit dál?

KSW si pro první gala v Toruni připravilo dvě speciality. Vůbec poprvé se pod pravidly MMA představí jeden z nejúspěšnějších polských boxerů Artur Szpilka. 33letý rohovník, který se mezi provazy střetl například s Deontayem Wilderem o pás WBC či Derekem Chisorou, se postaví Ukrajinci Sergejovi Radčenkovi. Soupeři se dobře znají, v roce 2020 se potkali v ringu, ze kterého Polák odešel s kontroverzním vítězstvím na body. Odvetu si nyní dají v malých rukavicích. Zatímco pro Szpilku to bude premiéra, Radčenko už v kleci absolvoval dva zápasy s bilancí 1-1. V MMA mu pomáhá dřívější zkušenost se zápasem, který v mladí opustil, aby se naplno věnoval boxu. "Máme nedokončenou práci. Odveta musí být, protože já nemohu přijmout rozhodnutí rozhodčích," říká Radčenko před vyhroceným duelem.

Deontay Wilder (vlevo) a Artur Szpilka (2016) Zdroj: profimedia.cz

​Druhou specialitou večera je návrat bývalého šampiona těžké váhy Marcina Rozalského, který se do klece vrací po pěti letech. Titul získal na památečním večeru KSW 39: Colosseum, kde za 16 vteřin vyřídil Fernanda Rodriguese Jr. a na kontě má i ukončení populárního siláka Mateusze Pudzianowského. Od zisku titulu se věnoval kickboxu a boxu bez rukavic. Při návratu se postaví nizozemské kickboxerské legendě Errolovi Zimmermanovi, který se v minulosti střetl například s Badrem Harim i Tomášem Hronem. Jejich souboj bude vůbec poprvé v historii KSW pod jinými pravidly než MMA.

"Poprvé v historii uspořádáme zápas, který nebude probíhat na bázi MMA, ale v K1 a v malých rukavicích. Takové řešení by mělo zápasníkům i fanouškům poskytnout tu největší radost z prožití tohoto mimořádného okamžiku," říká jeden z šéfu organizace Maciej Kawulski. 

Polský zápasník Marcin Różalski Zdroj: se svolením KSW

Zápasová karta

Marian Ziolkowski (24-8-1) vs. Sebastian Rajewski (12-6) – o titul lehké váhy

Marcin Rozalski (7-4 MMA) vs. Errol Zimmerman (103-13 Kickboxing) – těžká váha, pravidla K1 v MMA rukavicích,3 x 5 minut

Borys Mankowski (22-9-1) vs. Daniel Torres (13-5) – lehká váha

Artur Szpilka (24-5 box, 0-0 MMA) vs. Sergey Radchenko (8-7 box, 1-1 MMA) – domluvená váha do 105 kg

Jakub Wiklacz (12-3-1) vs. Bruno Santos (10-3) – bantamová váha

Roman Szymanski (15-6) vs. Valeriu Mircea (26-7-1) – lehká váha

Filip Stawowy (9-2) vs. Michal Martinek (9-3) – těžká váha

Donovan Desmae (15-7) vs. Artur Sowinski (22-13) – lehká váha

Marc Doussis (7-1) vs. Przemyslaw Dzwoniarek (3-1) – polotěžká váha

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události