Fotbal

Nový trenér Priske: Ve Spartě je fyzička klíčová, posily nechávám na Rosickém

Praha, Strahov: Nový trenér Sparty se dnes sešel na otevřeném tréninku s novináři a před mikrofony se podělil o první dojmy z týmu i plánech na nadcházející sezonu. "Mám radost z toho, co jsem zatím viděl, jsou tu kvalitní, techničtí hráči s dobrou mentalitou," říká Priske.

​Sparťané v tomto týdnu podstoupili několik testů a pod vedením nového trenéra pracují na fyzické přípravě. Ten před kamerami nastínil plán na nadcházejících pět týdnů. "Poslední týdny byly fajn. Hodně jsem analyzoval tým a celý klub. Viděl jsem videa hráčů a mluvil o tom s Tomášem Rosickým. Ale nejlepší je být s hráči přímo na tréninku, takže jsem rád, že jsme začali. Včera proběhly běžecké testy a dnes (středa) hráči absolvovali i běžecké testy. Máme tak data, se kterými můžeme pracovat," sdělil 45letý lodivod. Na fyzičku nebude dbát jen před sezonou, ale také během ní.

"V klubu jako je Sparta, je fyzická zdatnost nutností. Chceme být nejlepší, takže musíme být fyzicky nejlépe připraveni," dodává s odkazem na antické město neohrožených válečníků.

Související obsah

​Taktika a herní situace přijdou na řadu až později, až bude tým kompletní. Priske v týmu postrádá reprezentanty, kteří po Lize národů dostali desetidenní volno na regeneraci. Poté čeká tým odjezd na letní soustředění v Rakousku a první zkouška – předkolo EKL s norským týmem Viking Stavenger.

"Je tu hodně hráčku z béčka a někteří se vrátili z hostování. Před soustředěním ještě zúžíme kádr. Tam budeme pracovat na taktice a čekají nás tři přípravná utkání. Pak už bychom měli být připraveni na první zápas druhého předkola Evropské konferenční ligy," pokračoval před kamerami Priske.

Související obsah

​Dánský trenér se soustředí hlavně na práci s hráči přímo na hřišti a případné posily nechává v režii Tomáše Rosického: "Tomáš určitě udělá vše, co bude moci, aby stabilizoval tým. Co se týče dalších přestupů, bude lepší, když se zeptáte přímo jeho. Já jsme trenér a moje práce je trénovat s hráči, které mám k dispozici."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události