Fotbal

Velké loučení. V Barceloně končí úspěšný veterán. Už podruhé

Velké loučení. V Barceloně končí úspěšný veterán. Už podruhé
Dani Alves v dresu Barcelony. Zdroj: Profimedia.cz

Brazilský fotbalový obránce Dani Alves končí ve svém osudovém klubu. A to už podruhé. Dres Barcelony oblékal nejprve v letech 2008-2016 a získal s týmem řadu trofejí. Pak si zahrál v PSG a São Paulu, v roce 2021 se však do Katalánska vrátil. Po jediné sezoně se však na Pyrenejském poloostrově znovu loučí. V Barce prý chtěl sice pokračovat, klub ale o hráče neměl zájem.

Před několika lety patřil k základním stavebním kamenů Barcelony, která v té době vyhrávala jednu trofej za druhou. Dani Alves se v barvách katalánského celku radoval z šesti ligových titulů, tří triumfů v Lize mistrů i několika vítězství v domácím poháru či na MS klubů. 

https://www.instagram.com/p/Ce1ZW72qvr5/

Po úspěšných osmi letech Barcelonu opustil a zamířil do PSG, z nějž se přestěhoval do brazilského São Paula. Loni se však znovu objevil na Pyrenejském poloostrově a znovu začal oblékat svůj osudový dres. Za Barcu v uplynulém soutěžním ročníku ale naskočil jen do 17 utkání.

Teď oznámil, že se s klubem svého srdce znovu loučí. Po pouhé sezoně. Na Camp Nou sice prý chtěl zůstat, aby se mohl připravit na MS v Kataru, klub ale o jeho služby už neměl zájem. "Rád bych poděkoval všem zaměstnancům za příležitost, kterou mi dali, abych se vrátil do tohoto klubu a mohl znovu nosit ten nádherný dres. Nevíte, jak jsem šťastný," napsal Alves na svém instagramu.

Související obsah

​"Uzavírá se velmi krásný cyklus a otevírá další, ještě náročnější," dodal v příspěvku. Uzavřel tak jednu velmi důležitou kapitolu své kariéry. Kde a jestli bude devětatřicetiletý zadák pokračovat v kariéře, se ještě neví. 

Barcelona představila nové dresy, Dani Alves už se však v novém trikotu neobjeví:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události