Hokej

Pomátli se. Na Slováky se snáší kritika. Do KHL prý míří další hráč

Pomátli se. Na Slováky se snáší kritika. Do KHL prý míří další hráč
Slovenský hokejový reprezentant Michal Krištof. | Zdroj: Profimedia.cz

Slovenští hokejisté jdou proti proudu. Zatímco většina zahraničních hráčů se snaží kvůli válce na Ukrajině opustit KHL, opačným směrem putuje další slovenský reprezentant. Z brněnské Komety se prý stěhuje do Vladivostoku osmadvacetiletý útočník Michal Krištof. Zřejmě tak napodobí Christiána Jaroše, jenž podepsal kontrakt s Omskem, a také Michala Čajkovského, který prodloužil smlouvu v Novosibirsku. Všichni tři Slováci by si tak měli v příští sezoně zahrát Kontinentální hokejovou ligu. A dočkali se za to ostré kritiky.

"Slováci se s těma podpisama v KHL regulérně pomátli," tak okomentoval nejnovější dění bývalý hokejista Jakub Koreis, který si s hráči ze sousední země nebral servítky. 

Reagoval na to, že do Kontinentální hokejové ligy, z níž kvůli válce na Ukrajině většina zahraničních hokejistů utíká nebo se snaží vyvázat ze svých povinností v ruských klubech, míří další Slovák. Na angažmá ve Vladivostoku je prý totiž domluvený Michal Krištof, jenž momentální patří brněnské Kometě.

Úspěšný centr a bronzový medailista z letošních olympijských her v Pekingu sice má v Brně platnou smlouvu, podle zákulisních informací ale prý hodlá využít klauzuli, která mu odchod umožní.

"Snad si lojzík na cestu přibalil ten žlutomodrej dres, co udělala Kometa na podporu Ukrajině," glosoval situaci jeden z fanoušků. Připomněl tak, že Krištof poměrně nedávno oblékl speciální dres na podporu Ukrajiny. A s kritikou se přidali i další příznivci.

Související obsah

Pokud se přestup dotáhne do konce, bude Krištof dalším Slovákem, jenž zamíří na východ. Nedávno se upsal Omsku Christián Jaroš, v Novosibirsku naopak prodloužil stávající kontrakt Michal Čajkovský. 

Válka na Ukrajině trvá už od konce února a zasahuje i do světa sportu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události