Tenis

Hlaváčková se vrací na kurt po boku bývalé parťačky. Bude to naposledy, říká

Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková se opět vrátí na kurty. Po boku své dlouholeté parťačky Lucie Hradecké nastoupí ve čtyřhře na Prague Open, které se na dvorcích Sparty koná od 25. července. Podle slov Sestini Hlaváčkové půjde o její poslední turnaj v kariéře.

Sestini Hlaváčková se na kurtu představila naposledy v roce 2018, když ještě v prosinci hrála českou extraligu. O dva měsíce později oznámila, že je těhotná, a kariéru přerušila. V srpnu 2019 přivedla na svět dceru Isabelle a česká tenistka se naplno věnovala rodině.

Ve čtvrtek ale na tiskové konferenci oznámila, že se na kurty opět vrátí. Na ženském Prague Open, které se bude hrát od 25. července, nastoupí ve čtyřhře společně s Lucií Hradeckou. A tento turnaj také bude definitivně poslední v její kariéře.

Související obsah

​"Lucka má větší očekávání než já. Varovala jsem ji, že forma nebude velká," smála se Sestini Hlaváčková. Obě spolu hrály naposledy v roce 2016, takže se potkají po více než pěti letech. Jejich zápasy na Prague Open by se navíc mohly hrát na centrálním kurtu.

Sestini Hlaváčková má za sebou obrovské úspěchy. Právě s Hradeckou ovládla French Open v roce 2011, US Open 2013 a v roce 2012 získaly stříbro na olympijských hrách v Londýně. O čtyři roky později vyhrála s Tímeou Babosovou i prestižní Turnaj mistryň. Dvakrát byla také členkou vítězného fedcupového týmu z let 2012 a 2014.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události