Fotbal

Pogba kritizuje United. Klub obvinil z blafování, teď chce zpět do Juventusu

Pogba kritizuje United. Klub obvinil z blafování, teď chce zpět do Juventusu
Zdroj: profimedia.cz

Francouzský fotbalový záložník Paul Pogba řeší nové angažmá a rozhodně si s nikým nebere servítky. Především se svým současným klubem Manchesterem United, kde mu na konci června vyprší smlouva. Rudé ďábly obvinil z toho, že při vyjednávání ohledně nového kontraktu blafovali. Devětadvacetiletý středopolař se proto teď chce vrátit do Juventusu a ukázat anglickému klubu, že prohloupil, když s ním nejednal férově.

Posledních šest sezon strávil Pogba v Manchesteru United, teď se ale nejspíš přesune o dům dál. Na konci června mu na Old Trafford končí smlouva, a přestože prý kluboví zástupci tvrdili, že záložníka chtějí v týmu udržet, opak prý byl pravdou.

Francouz dokonce obvinil vedení z blafování. "Blafují. Jak můžete říct hráči, že ho chcete, ale nic mu nenabídnete? To jsem nikdy neviděl," rozhorlil se Pogba podle listu Irish Mirror.

I proto hodlá United opustit a ukázat své kvality jinde. Podle zákulisních informací míří do Juventusu, odkud do Manchesteru v roce 2016 přišel. "Chci ukázat Manchesteru, že udělal chybu, když se smlouvou čekal a žádnou mi nenabídl," řekl ve svém novém dokumentu s názvem The Pogmentary. 

Prodloužení stávajícího kontraktu prý řešil se svým tehdejším agentem Minem Raiolou, který letos na jaře zemřel, už loni v létě. Už tehdy prý United nejednali fér. Zástupci klubu se k situaci nijak nevyjádřili, Pogbovi jen popřáli hodně štěstí v další kariéře. "Všichni v klubu by chtěli Paulovi poblahopřát k jeho úspěšné kariéře a poděkovat mu za jeho přínos pro Manchester. Přejeme mu vše nejlepší pro další kroky na pozoruhodné cestě," stojí v prohlášení anglického mužstva podle uk.sports.yahoo.com.

Související obsah

​I když Pogba přišel v roce 2016 na Old Trafford za takřka 2,5 miliardy korun, což byl do té doby nejdražší přestup historie, oproti Juventusu se mu na ostrovech moc nedařilo. Jediné dvě trofeje, které s United získal, byly za vítězství v Evropské lize v sezoně 2016/2017 a triumf v anglickém ligovém poháru ve stejném soutěžním ročníku.

​Na podzim se Paul Pogba zranil a přišel o zápasy kvalifikace na fotbalové MS:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události