Další sporty

Český parkurový tým skončil v Praze druhý, v rozeskakování zvítězili Nizozemci

Český parkurový tým, který obhajoval vítězství z loňského roku, skončil na turnaji CET Prague Cup 2022 na druhém místě. V pražské Chuchli se nejvíce dařilo nizozemské čtveřici, která zvítězila v rozeskakování.

Češi ve složení Vladimír Tretera, Filip Doležal, Anna Kellnerová a Aleš Opatrný rozjeli svůj domácí závod v kategorii Pohár národů velice slibně, když jim po prvním kole patřilo dělené druhé místo za bezchybnými Němci. V první jízdě se dařilo zejména Aleši Opatrnému, který zajel rychle, ale hlavně čistě.

Ve druhém kole pak čeští jezdci pokračovali v dobrých výkonech, a nakonec zaokrouhlili počet trestných bodů na 12. To jim dokonce stačilo na finálové rozeskakování s nizozemským týmem, který udělal po dvou kolech stejně chyb. Naopak do té doby vedoucí Německo udělalo ve druhém kole celkově čtyři chyby, a nakonec skončilo až čtvrté.

Související obsah

​Do rozeskakování pak za Česko nastoupila Anna Kellnerová, která ve druhém kole zajela perfektní jízdu. 25letá jezdkyně ale nedokázala zareagovat na skvělý a rychlý výkon Patricka Lemmena, jenž nakonec rozhodl, že vítězem Poháru národů se stává Nizozemsko. Česko si naopak po loňském vítězství tentokrát zapíše v pražské Chuchli druhé místo.

Parkurové závody na turnaji CET Prague Cup 2022 pokračují celý víkend.

Český tým i s Annou Kellnerovou obhajoval v Poháru národů loňské vítězství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události