Fotbal

Oporu Arsenalu vyšetřuje kriminálka. Je obviněna ze sázkového podvodu

Oporu Arsenalu vyšetřuje kriminálka. Je obviněna ze sázkového podvodu
Granit Xhaka Zdroj: Profimedia

Švýcarský fotbalista Granit Xhaka, který je stálým členem základní sestavy londýnského Arsenalu, čelí velkému problému. Národní kriminální agentura jej totiž vyšetřuje kvůli žluté kartě, kterou dostal v polovině prosince loňského roku v utkání s Leedsem za zdržování hry. Na tuto příležitost byla vsazena nezvykle vysoká částka.

Mezi Arsenalem a Leedsem to byla 18. prosince jednoznačná záležitost. Londýnský klub si už v prvním poločase zajistil pohodlné tříbrankové vedení, které si udržel až do konce. Za stavu 4:1 pro Kanonýry ale dostal v 86. minutě žlutou kartu Granit Xhaka, který se provinil tím, že zdržoval hru při rozehrání přímého kopu. Asi dvacet vteřin stál u míče bez jakéhokoli úmyslu vrátit jej urychleně zpět do zápasu. Na prohřešek se můžete podívat ZDE.

Na tom by asi nebylo nic moc zvláštního, kdyby během duelu nebyla uložena sázka ve výši 52 tisíc liber (1,5 milionu korun) na to, že švýcarský reprezentant uvidí v posledních deseti minutách utkání žlutý kartonek. Sázková událost proběhla na takzvané dražbě, kde mohou uživatelé přijímat sázky i od jiných hráčů. Celkově si výherce přišel na výhru 250 tisíc liber (7,5 milionu korun).


Související obsah

​Sázková společnost celou záležitost okamžitě předala anglické fotbalové asociaci, aby došlo k jejímu prošetření. Jednalo se totiž o částku, která zdaleka převyšuje běžný standard, který se sází na žluté karty. Po půlročním vyšetřování ale anglická fotbalová asociace nedošla k jednoznačnému závěru, a tak případ předala podle Sportsmail Národní kriminální agentuře, která se tím nyní bude zabývat. 

O Granitu Xhakovi je ovšem známo, že karty dostává velmi často. Jenom v minulé sezoně Premier League jich od rozhodčích dostal ve 27 utkáních celkem deset a k tomu i jednu červenou. Podobně se činil i v předchozích sezonách. 

Arsenal se v zimní přestávce rozloučil s hvězdným Pierrem-Emerickem Aubameyangem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události