Motorsport

Salač nenavázal na skvělý trénink. V kvalifikaci skončil až šestnáctý

Filip Salač ve druhém závodu sezóny 2022 Zdroj: profimedia.cz

Závodník Filip Salač nakonec nenavázal na skvělý sobotní trénink a v kvalifikaci na Velkou cenu Německa skončil až šestnáctý. V Moto2 nakonec kraloval Brit Sam Lowes, jenž si vyjel pole position. V MotoGP byl nejrychlejší Francesco Bagnaia.

20letý český jezdec byl ve třetím tréninku úplně nejrychlejší a patřil k velkým favoritům na zisk pole position v kategorii Moto2. Jenže následná kvalifikace v Sachsenringu mu nevyšla podle představ.

Filip Salač se nedokázal přiblížit k času 1:23.640 z tréninku a nakonec se s časem 1:24.344 umístil až na šestnáctém místě v kvalifikaci. Ze stejného místa bude startovat i v nedělním závodě.