Hokej

SESTŘIH: Colorado uštědřilo Tampě krutý debakl a přiblížilo se zisku Stanley Cupu

Druhý zápas finálové série mezi Coloradem Avalanche a Tampou Bay Lightning nabídl až nečekaně jednoznačnou podívanou. Laviny vyhrály naprosto přesvědčivě 7:0, když nejvíce zazářili Ničuškin s Makarem, kteří oba vstřelili po dvou gólech. V brance domácích nastoupil na úkor Pavla Francouze opět Darcy Kuemper, který ale za celý zápas musel čelit pouze 17 střelám. Colorado vede v sérii už 2:0 na zápasy.

Coloradu se velmi vydařil už samotný vstup do utkání, kdy ve třetí minutě nahodil Burakovsky puk před branku, kde ho velmi šikovně tečoval Ničuškin a Vasilevskij byl bez šance zasáhnout. V 8. minutě už to bylo 2:0 po té, co Josh Manson podnikl se spoluhráči rychlý protiútok, který zakončil z pravého kruhu střelou nad vyrážečku brankáře Tampy. Do konce první části přidal ještě jeden gól Burakovsky, když pohotově dorazil střelu Rantanena. 

Velká ofenzivní smršť Colorada neustávala ani ve druhé třetině. Nejprve Ničuškin střelou mezi kruhy vstřelil svůj druhý gól v zápase a následně Darren Helm ujel obráncům a prostřelil Vasilevského, který zůstával v brance i přes velký počet obdržených branek. Po dvou periodách tak Avs vedli už 5:0.

Související obsah

​V poslední části hry už měla Tampa mizivou šanci na zvrat v utkání. I tak ale Colorado nepovolovalo a snažilo se soupeři nandat, co se do něj vejde. Ve 43. minutě ujel po levé straně Makar a podobně jako Manson v první třetině prostřelil Vasilevského nad lapačku. Stejný hráč pak uzavřel na konečných 7:0, když v 50. minutě využil přesilovku. 

Colorado tak po dvou domácích zápasech vede 2:0 a do Amalie Areny odjíždí s pohodlným náskokem. Na Ondřeje Paláta a spol. tak čeká ještě hodně tvrdá práce, jestli chtějí pomýšlet na zisk třetího Stanley Cupu v řadě.

Finále NHL:

Colorado Avalanche –⁠ Tampa Bay Lightning 7:0 (2:0 na zápasy)

Branky: 3. Ničuškin (Burakovsky, Newhook), 8. Manson (Cogliano, Newhook), 14. Burakovsky (Rantanen, Toews), 25. Ničuškin (Rantanen), 37. Helm (L. O'Connor), 43. Makar (Cogliano), 50. Makar (Rantanen, MacKinnon)

Podívejte se na sestřih z prvního zápasu, který Colorado vyhrálo 4:3 v prodloužení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události